Anthropoid

 

Video

Trailer k filmu Anthropoid

Film přibližuje okolnosti a události kolem atentátu na Reinharda Heydricha, který byl po Hitlerovi a Himmlerovi třetím nejvýznamnějším mužem Třetí říše, hlavním strůjcem Konečného řešení a vůdcem nacistických okupačních sil v Československu.

Anthropoid, VB/Česko/Francie 2016, drama, 121 min., režie: Sean Ellis, hrají: Jamie Dornan, Cillian Murphy, Anna Geislerová, Charlotte Le Bon, Toby Jones, Alena Mihulová,

 

Deepwater Horizon: Moře v plamenech

 

Video

Trailer k filmu Deepwater Horizon: Moře v plamenech

Dne 20. dubna 2010 došlo na plovoucí vrtné plošině v Mexickém zálivu k jedné z největších katastrof. Ze 126 členů posádky jich o život přišlo jedenáct, během 87 dní se ze dna valilo do oceánu 50 000 barelů ropy denně. Dopad na mořský život v oblasti přetrvává dodnes, stejně jako hledání odpovědí na otázky co a proč se stalo.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech, USA 2016, akční drama, 107 min., režie: Peter Berg, hrají: Mark Wahlberg, Dylan O'Brien, Kate Hudsonová, Kurt Russell, John Malkovich a další.

 

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

 

Video

Trailer k filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Na skoro opuštěném ostrově je sirotčinec, kde se podivné děti skrývají kvůli svým neuvěřitelným schopnostem - ostatní by je považováli za zrůdy. A schovávají se i před netvory, kteří se těchto jejich neobvyklých schopností chtějí zmocnit.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, USA/Belgie/VB 2016, fantasy, 128 min., režie: Tim Burton, hrají: Eva Greenová, Asa Butterfield, Ella Purnellová, Rupert Everett, Judi Denchová, Samuel L. Jackson a další.

 

Tři generace

 

Video

Trailer k filmu Tři generace

Ray, teenager z New Yorku, prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie je svobodná a má dost starostí sama se sebou, teď ale potřebuje najít Rayova otce, který musí podepsat souhlas k jeho změně. Třígenerační rodinu doplňuje Rayova netradiční babička Dolly. Všichni tři se musí poprat se svými zažitými způsoby, přijmout změny a začít fungovat jako rodina.

Tři generace, USA 2015, komedie/ drama, 92 min., režie: Gaby Dellalová, hrají: Elle Fanningová, Naomi Wattsová, Susan Sarandonová a další.

 

Rino - Příběh špióna

 

Video

Trailer k filmu RINO - Příběh špióna

Karl Köcher je známý jako jediný špion bývalého východního bloku, kterému se podařilo úspěšně proniknout do americké CIA a vynášet odtud informace pro československou rozvědku a KGB. Jeho odtajněný spis má mnoho desítek tisíc stran.

Rino - Příběh špióna, Česko 2016, dokument, 96 min., režie: Jakub Wagner.