Xindl X: Kvadratura záchranného kruhu

Nová alba

FOTO: Universal Music

Na novém albu písničkář Xindl X pouze zpívá. Tematicky se zaměřuje na lidi, kteří v životě takříkajíc plavou, anebo se ocitli na dně. Dojde i na písničky se společensko-politickou tematikou. Velmi příjemný počin.

 

Shawn Mendes: Illuminate

Nová alba

FOTO: Universal Music

Druhé album kanadského zpěváka, hudebníka a skladatele Shawna Mendese vyšlo rok po předešlém počinu. Jelikož ten byl úspěšný, novinka prohlubuje Mendesův pohled na pop a jeho osobitou a hlasově zajímavou prezentaci.

 

Tři sestry: V ještě větší Aréně

Nová alba

FOTO: Warner Music

Loni v prosinci odehrála legendární pubrocková skupina Tři sestry vánoční koncert v pražské O2 areně. Halu vyprodala, a tak není divu, že se rozhodla pořídit záznam a po čase ho vydat. Koncert je zachycen na dvou CD a jednom DVD a má patřičnou atmosféru dýchánků, které tato parta na pódiích předvádí již drahně let.

 

The Fellas: Scarecrow

Nová alba

FOTO: Indies MG

Česká formace The Fellas vydává své druhé album, když to první vydala ještě jako Goodfellas. V roce 2013 změnila jméno, prožila pak silný osobní příběh a o něm jsou písničky na novince. Mísí se v nich folk, blues, rock i pop.

 

Katarzia: Agnostika

Nová alba

FOTO: Slnko Records

Nové beaty, elektronika, rap a údernost kapely. Slovenská písničkářka Katarzia se na svém druhém albu nezatěžuje kontextem předchozí tvorby. Experimentuje, píše výborné texty a posouvá se do poloh, které ji nenápadně vzdalují od zažitých představ o folkové dívce s kytarou.

 

Štefan Margita: X Mas

Nová alba

FOTO: Supraphon

Pěvec Štefan Margita se rozhodl nahrát album se svátečními a vánočními písněmi. Vybral si je podle svého vkusu, nádherně nazpíval a ještě si do studia pozval zajímavé hosty v čele s Kateřinou Kněžínkovou a Adamem Plachetkou.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: