Tři kamarádi, kteří hrajou v kapele, utečou před přísnou manažerkou do Francie. Během poflakování a „hulení“ potkávají rázovité postavičky z přímořského městečka a krásnou dívku, která všem učaruje. Hulič, hláškující lidový filozof a nesmělý basák se o ni možná poperou.

Film se kompletně natáčel v Provence v městečku Six-Fours-les-Plages, ležícím na pobřeží mezi Marseille a Nice. „Málokterý český štáb se s filmem podívá do Cannes, my jsme si to tam okoukli pro jistotu už během natáčení. Měli jsme to nedaleko a pro filmaře šlo o povinný výlet,“ řekl producent filmu Vojtěch Frič.

Místní krasavice hochům zamotá hlavy.

Místní krasavice hochům zamotá hlavy.

FOTO: Bontonfilm

Protagonisté komedie Prázdniny v Provence

Protagonisté komedie Prázdniny v Provence

FOTO: Bontonfilm

Námět a scénář vznikl podle zážitků scenáristy Daniela Miňovského z cestování po Francii a pobytu u známých. Reálný základ tak mají i některé figury filmu, například postava rázovitého moravského vinaře, který se usadil na statku ve Francii a kterého hraje Igor Bareš.

Vedle Vojtěcha Kotka, Jakuba Prachaře a Kryštofa Hádka uvidíme Janu Krausovou, Denisu Pfauserovou, Chantal Poullain, Jaromíra Noska, Igora Bareše či Evu Leimbergerovou.