Není divu, skladby skupiny jsou velmi náročné, takže i tak vynikající instrumentalisté, jací tvoří Rush, mají co dělat, aby vše zvládli. Lee si však nestěžuje: "Není to snadné, ale kdyby to bylo snadné, tak by nás to nudilo."

Přiznal však, že využívá i výdobytky techniky. "Máme hodně sekvencerů, ale nemáme někoho, kdy by za nás spustil knoflík a něco začalo hrát. Dáváme přednost si všechno ovládat sami, je to součást koncertu."

Podoba repertoáru

Zpívající baskytarista také prozradil, jak sestavoval repertoár: "Přináší průřez všemi našimi alby. Jsme hrdí na svou minulost, některé ze starších písní jsou stále skvělé, i když nás samozřejmě nejvíc zajímá pořád se posouvat dopředu. Snažíme se však vyvážit to, co nás baví a hrát s přáním našich posluchačů."

Geddy Lee našel i způsob, jak přistupovat ke staršímu materiálu, aby ho trio pořád bavilo hrát: "Zařadili jsem do něj třeba píseň Working Man z našeho debutu, kterou jsme nehráli roky, a tak nám připadá, jako by byla úplně nová. Ve prostředních částech skladeb také necháváme velký prostor pro improvizaci, třeba v La Villa Strangiato vytváříme každý večer úplně novou hudbu, což je skvělé."

Dojde i na coververze

Skupina však nebude hrát v Praze jen vlastní skladby, zazní i písně od Cream a The Who z aktuálního minialba Feedback. "Když začneme hrát písně, které zní úplně jinak, je to jeden z nejhezčích momentů koncertu," přiznal Gedy Lee a vysvětlil, jak deska převzatých skladeb vznikla:

"Oslavujeme 30 let existence a chtěli jsme k tomu něco vydat. Natočit novou desku by nám však zabralo hodně času, tak jsem se ohlédli do minulosti. Vrátili jsme se k písním, které jsme hrávali v době, kdy se Rush teprve dávali dohromady. V té době pro nás byly klíčové."

Že sami nenašli žádné následovníky, je Lea nemrzí: "Myslím si, že je dobře, že jsme si vytvořili vlastní styl, i když se pořád bereme jako hardrocková kapela. Sice čerpáme z různých žánrů, ale pořád je v centru naší pozornosti hard rock."

Hudbu doplní videa

Skupina však nenabídne jen osobitou hudbu, ale také velkou podívanou: "Nechceme zaujmout  diváky jen hudbou, proto jsou součástí koncertu také videoprojekce. Ty mají nejen podtrhnout náladu, ale vytvářejí také potřebné předěly, neboť přinášejí také humor," řekl na závěr baskytarista.