Jednoznačně nejúspěšnější je Pojišťovna štěstí. Na první i druhý díl se v neděli dívaly skoro tři milióny dospělých lidí. Jsou to čísla, jimž na přelomu léta a podzimu není schopen žádný jiný pořad v hlavním vysílacím čase konkurovat.

Také Redakce vzbudila zájem, na její pilotní díl se dívalo ve čtvrtek 16. září od 21 hodin  přes půldruhého miliónu lidí, což je dobrý výsledek. Podobně úspěšná však jsou i Rodinná pouta na Primě, která běží už od konce jara, poslední tři díly sledovalo od 1,3 do 1,6 miliónu diváků, nejméně právě ve čtvrtek, kdy jim pár set tisíc diváků ubrala nová reality show Novy Milionový pár.

Redakce ovšem nevzbudila takový zájem jako Náměstíčko na ČT 1, které pravidelně zhlédne v pondělí večer dva a čtvrt miliónu lidí. Náměstíčko je v současné době druhým nejsledovanějším seriálem.

Soutěže a reality show

Nova se také odhodlala nahradit okoukaného Milionáře novou soutěží 1 proti 100. Ta v úterý 21. září vzbudila velký zájem, dívaly se na ni skoro dva milióny lidí. Je to o nějakých pět set až šest set tisíc více, než kolik sledovalo poslední díly soutěže Chcete být milionářem? Roman Šmucler tak při svém návratu jasně porazil Martina Preisse. Soutěž dokonce zhlédlo o 100 000 lidí více než stálici Novy, jíž je pořad Na vlastní oči.

První díl reality show Milionový pár zaujal 1,6 miliónu lidí, což není nijak závratné číslo, ale představuje to velký příslib do budoucna. Zájem o tento druh pořadů v průběhu jejich vysílání stoupá.

Přes jeden a čtvrt miliónu dokázala k obrazovkám Novy přitáhnout i Nová cestománie, ovšem dobře se vede i jejímu náhradníkovi na obrazovkách ČT 1, pořadu Letem světem, jehož první dva díly přilákaly milión lidí a pomáhají ČT 1 udržet si postavení královny pondělních večerů.

S jediným pořadem Nova neuspěla - druhou sérii akčního seriálu 24 hodin sleduje něco málo přes tři čtvrtě miliónu lidí. Teprve toto pondělí dokázal agent Bauer předstihnout detektivku na Primě, komisař Big Ben nezopakoval svůj úspěch z předchozího týdne.

Nova upevňuje svou pozici

Nově se s novými pořady daří upevnit svou pozici nejsledovanějšího kanálu. S výjimkou pondělí vévodí celému večernímu programu a s novými pořady se jí zřejmě podaří odrazit nápor Rodinných pout i detektivek Primy. Především však se jí daří přilákat nejvíce diváků nejen ve žhavém čase od 20 hodin, ale po celý večer, kolikrát až do 23 hodin.

Grafy sledovanosti
Úterý 21. 9. 1 proti 100, Rodinná pouta, Nová cestománie, Na vlastní oči
Pondělí 20. 9. Náměstíčko, Letem světem, 24 hodin, Big Ben
Neděle 19. 9. Pojišťovna štěstí
Pátek 17. 9. Chcete být milionářem?
Čtvrtek 16. 9. Milionový pár, Redakce, Rodinná pouta
Úterý 14. 9. Rodinná pouta, Na vlastní oči, Nová cestománie, Chcete být milionářem?
Pondělí 13. 9. Náměstíčko, Letem světem, 24 hodin, Big Ben
Neděle 12. 9. Pojišťovna štěstí