Mila Georgieva začala hrát na housle ve čtyřech letech, brzy získala vítězství v mezinárodních soutěžích a pověst zázračného dítěte z hudební rodiny. Jako desetiletá vystoupila v televizních pořadech v Itálii, Francii a Švýcarsku. "Hrozně jsem toužila začít koncertovat profesionálně. Má starší sestra už studovala hru na housle a já stála vedle ní a s dvěma tužkami v rukách jsem předstírala, že hraji jako ona.

Brzy poté mně rodiče koupili mé vlastní housle a já se na ně začala učit," vzpomíná na své začátky. Naštěstí se prý rodiče snažili, aby jí zachovali opravdové dětství a učitelé na ni nekladli nesplnitelné nároky, takže dnes nemá pocit, že by ji housle o něco připravily. "Navíc jsem si ve škole zvolila nepovinné předměty chemii a biologii, protože mě fascinovala medicína," dodává.

Dosud už koncertovala s předními světovými orchestry, jako je Gewandhaus orchestr v Lipsku řízený Kurtem Masurem, Bamberští symfonikové nebo rozhlasová tělesa v Belgii a Holandsku. V poslední době se vrátila k lipskému Gewandhausu a dirigentu Herbertu Blomstedtovi a absolvovala turné po USA se salzburským Mozarteem