Gregory Porter: Take Me To The Alley

Nová alba

FOTO: Universal Music

Americký jazzový zpěvák a skladatel Gregory Porter vydává album, na které mimo jiné najdeme i jazzovou úpravu hitu Holding On, známého z repertoáru dua Disclosure. Ti si Portera pozvali do studia při natáčení svého alba Caracal. O celou produkci Porterovy desky se postaral jazzman Kamau Kenyatta.

 

Traktor: Artefuckt

Nová alba

FOTO: BMS

Moravská rocková kapela s tvrdým hardrockovým zvukem a značnou tuzemskou popularitou vydává nové album. Traktor, existující již patnáct let, předvádí vyspělý rock s velmi slušným zvukem a melodickými písněmi.

 

Tremonti: Dust

Nová alba

FOTO: Sony Music

Bývalý kytarista populární americké formace Creed Mark Tremonti stojí v čele poctivé rockové formace, která před svým evropským turné vydává nápadité a sofistikované album. 28. května se představí v pražském MeetFactory.

 

Eddie Stoilow: Jupiter

Nová alba

FOTO: Warner Music

Čtvrté album pražské kapely Eddie Stoilow, která si tentokrát s hudebním zařazením nedělá hlavu. Na nové desce se nechala ovlivnit různými styly a výsledkem je kolekce, která je příjemná na poslech a hudebně překvapuje.

 

Rufus Wainwright: Take All My Loves, 9 Shakespeare Sonnets

Nová alba

FOTO: Universal Music

Na novém albu americko-kanadského zpěváka Rufuse Wainwrighta je devět adaptací Shakespearových sonetů. Zpěvák si do studia navíc pozval řadu zajímavých hostů. Kolekce vyšla u příležitosti čtyřstého výročí Shakespearovy smrti.

 

L’aupaire: Flowers

Nová alba

FOTO: Universal Music

Německý skladatel a multiinstrumentalista, který si říká L’aupaire, nabízí album, na kterém se zaměřil především na hudbu, její možnosti, barevnost i vzdušnost. Je to kolekce, na které se prolíná několik stylů. Skladby jsou ve výsledku velmi zajímavé a pestré.

 

We On The Moon: Home

Nová alba

FOTO: WOTM

Brněnská rocková formace We On The Moon nahrála své nové album ve Velké Británii a patrné je to především na zvuku. Skladby jsou nápadité a charakteristická je jejich přímočará melodičnost.