Autorka se v doslovu vyznává, že Galbraitha považuje od začátku za svůj soukromý prostor na hraní, a ani tentokrát ji prý nezklamal. Že je to hraní nejen literární, ale i se čtenáři, o tom svědčí i příběh prozrazení identity tvůrce. Když vyšlo Volání kukačky, prodaly se jej za první týden necelé dva tisíce kusů. Potom se objevila informace, že jde o Rowlingovou, a nakladatel chystal dotisky. Za další týden se prodalo osmnáct tisíc kusů.

Hlavní hrdinkou knihy je Robin Ellacotová, mladá asistentka soukromého detektiva Cormorana Strikea. Dostane v balíčku uříznutou dívčí nohu se vzkazem „Ona chtěla zemřít“, což je citace poslední sloky písně Mistress of the Salmon Salt americké skupiny Blue Öyster Cult. Nakonec i původní název Career of Evil je veršem z jedné její písně od Patti Smithové.

Následující příběh je spíše psychologickým románem než detektivkou. Čtenář poznává pocity vraha, který chce zamýšleným fyzickým napadením Robin zasáhnout Strikea. Mazlí se s uříznutým ženským prsem i prsty jiné oběti, které má uloženy v lednici. Strike zase uvažuje o čtyřech psychopatech, kteří ho mají proč nenávidět.

Rowlingová tentokrát přitvrdila. Přibylo vulgarismů i černého humoru, který začíná hned zkraje, když Strike glosuje zaslanou uříznutou nohu slovy: „A kupodivu to ani není moje velikost.“ Její touha hrát si psaním ji vede až k tomu, že opouští linii detektivního příběhu a sleduje spíš osud námluv Robin se sebestředným Matthewem i Strikeovu minulost.

Autorka zřejmě od třetího dílu Harryho Pottera nedovolila nikomu mluvit do délky a struktury svého psaní. I proto se rozsahy posledních děl v originálech pohybují k pěti stům stránek, což svádí k úvaze, že svůj vliv má i finanční hodnocení podle řádek, respektive množství liter. Pravda je, že v době rostoucí obliby pořádných „cihel“, které poskytují jejím ctitelům dostatek čtení, nemá zvlášť po prozrazení pseudonymu o zákazníky nouzi. Hra pokračuje, už se chystá další díl příběhů Strikea a Robin.