Jméno Baťa vytane fotografovi při otázce na zlínské osobnosti nejdříve. Je jakousi vlajkovou lodí Zlína, řekl Šetlík. „S Tomášem Baťou juniorem jsem se potkal několikrát, díky tomu mohl vzniknout i jeho portrét,” uvedl.

Pózoval v různých situacích, před fotografií maminky. Když jsem měl takových fotek dost, požádal jsem ho, aby udělal něco akčního. On zvedl ruku, poškrábal se na hlavě a zeptal se, co by to mělo být. A v ten moment vznikl ten nejpovedenější snímek, s těma jeho jiskřivýma očima,” uvedl Šetlík.

Trumpová a Stodůlka 

Na fotografii zachytil také cestovatele Miroslava Zikmunda, architektku Evu Jiřičnou, rektora zlínské univerzity Petra Sáhu či zlínskou rodačku Ivanu Trumpovou. K posledním snímkům patří například portrét ředitele centra reprodukční medicíny Davida Rumpíka. V cyklu zlínských osobností chce Šetlík pokračovat, v plánu je podle něj například fotografování majitele Kovárny Viva a zlínského filmového festivalu Čestmíra Vančury nebo očního chirurga a přednosty sítě očních klinik Pavla Stodůlky.

Ve Zlíně jsou k vidění také ukázky z dalších Šetlíkových cyklů, které zachycují ženy v různých podobách, do portrétů jsou zakomponovány prvky benátské architektury. Nechybí ani černobílé snímky. Šetlík vytvořil desítky kalendářů i reklamních kampaní, nyní se zabývá portrétem. „Portrét je pro mne hledáním krásy a charisma v nitru člověka,” uvedl fotograf.

Výstava ve Zlíně potrvá do 25. května.