Hlavními osobnostmi ve Städelově muzeu jsou malíři Jacopo da Pontormo, Giorgio Vasari, Andrea del Sarto, Rosso Fiorentino a Agnolo Bronzino. Zápůjčkami obrazů se na výstavě podílejí slavná muzea Evropy a Ameriky, včetně pařížského Louvre, Národní galerie ve Washingtonu a Metropolitního muzea v New Yorku.

V konkurenci uměleckých pokladů dominují dvě díla Agnola Bronzina, dvorního umělce medicejského vévody Cosima I. Prvním je portrét Dámy v červeném oděvu ze Städelova muzea a druhým portrét Eleonory z Toleda, Cosimovy manželky, který byl zapůjčen z pražské Národní galerie.

Eleonora z Toleda pocházela ze Španělska a byla dcerou neapolského místokrále, který jih Itálie spravoval jménem císaře Karla V. Cosimo požádal o její ruku v roce 1539 a v létě se v katedrále ve Florencii konal sňatek. Bohaté španělské oblečení, které Eleonora má na pražském obraze, připomíná právě tyto události, protože v něm přijela z Neapole do Toskánska. Vévodkyně byla obdivována pro krásu a současníci ji nazývali „plodnou palmou“, protože porodila jedenáct nových Medicejů.

Pražský obraz Eleonory z Toleda se ve Frankfurtu nad Mohanem dostal do vybrané společnosti pokladů florentského umění druhé čtvrtiny 16. století. Pro Prahu je to obrovská propagace a potvrzení, že Národní galerie vlastní výjimečné poklady. Organizátory akce zaujala Eleonora dokonce natolik, že se stala i reklamním tahákem na jejich výstavu.