Nova doufá, že Pojišťovna se přiřadí k nejsledovanějším tuzemským seriálům, režisér si chce změřit síly s Nemocnicí na kraji města po dvaceti letech, na niž se dívaly přes 3 milióny lidí, a mladý herec Vojtěch Kotek, který v seriálu hraje patnáctiletého syna Anny Antalové věří, že novináři konečně Novu za něco pochválí. Nedokázal si představit, že seriál dopadne až tolik dobře a po projekci prvního dílu z něj byl nadšený, i když u sebe viděl hlavně chyby.

.: ANKETA
Jaký pořad budete v neděli večer ód 20:00 hod sledovat?
Hlasujte v anketě na konci článku
Nova startuje s novým seriálem, Česká televize uvede na svém prvním programu český film Děvčátko a na druhém komponovaný pořad Teleautomat. Prima uvádí osmý díl seriálu Odvážní andělé.

Hrozně se ale cítil po první projekci také zkušený herec Miroslav Etzler, který se bude coby úspěšný muž - ředitel pojišťovny - po třináct dílů rozhodovat mezi city k manželce Kateřině Brožové a k mladé mamince Aleně Antalové. Jinak ho ale první díl hlavně potěšil. Antalovou, jejíž postavu zasáhne těžká tragédie hned v prvním dílu, sice chvílemi mrazilo, ale jinak se prý z duše smála.

Humor přinesou rodiče

Zatímco titulní trojúhelník i jejich vrstevníci budou prožívat své osudy s plnou vážností, generace jejich rodičů má vnášet do seriálu humor a nadhled. Seriál má totiž ambice být nejen televizním románem o lásce, ale zároveň i svižný a vtipný. Komickou roli v seriálu dostala například Jiřina Jirásková, která se stane dobráckou hospodyní v rodině ředitele pojišťovny, humornou a dojemnou figurkou bude Igor Bareš coby jeho kolega a kamarád Harry. Adamec věří, že tato postava má dokonce šanci stát se miláčkem publika.

Jiřina Bohdalová si vybrala roli ženy, kterou nezlomil ani kriminál a po natáčení si pochvalovala nejen zkušeného režiséra Adamce, ale taky kameru: "Je čisťounká a pravdivá."

Točilo se širokoúhle

Nova totiž seriál natočila na novou digitální kameru s vysokým rozlišením HDCAM, která umožnila točit na širokoúhlém formátu filmovou technikou. "Dává reálné světlo a umožňuje téměř dotýkat se tváří herců."

Nova doufá, že seriál by mohla prodat i zahraničním televizím a uvažuje o další sérii. Scenáristka už píše dalších třináct dílů.