Divadelní představení Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři) je naprosto jedinečné, protože v něm vystupují herci a muzikanti s různými handicapy.

Čtyři elektrické vozíky slouží jako motory k pohybům loutek, což ve světě zatím nikdo nezkusil. Hra se zpěvy Nefňuka je podle knihy Jesus Betz od francouzských spisovatelů, autorem českého scénáře je Jiří Ornest, který společně s Jakubem Macečkem hru i režírují. Hudbu složil Jaroslav Svoboda (kapela Traband), scény a loutky navrhl Petr Matásek. Živá muzika a jednotlivé role jsou dílem členů kapely The Tap Tap.

Soubor The Tap Tap připravuje novou hru Nefňuka

Soubor The Tap Tap připravuje novou hru Nefňuka

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Premiéra se uskuteční 24. dubna na Nové scéně Národního divadla, doplní ji osm repríz. Poté soubor čeká putování nejprve po České republice a pak do zahraničí, konkrétně do Ameriky.

Celkový rozpočet je 2 milióny Kč a neustále se navyšuje. "Sbírka je v základech pokrytá, další část financí chtějí The Tap Tap získat na crowdfundingovém portále Hithit," vysvětluje Šimon Ornest, kapelník a manažer The Tap Tap. Přispěvatelé získají zajímavé odměny, například lístky na premiéru, osobní seznámení s Nefňukou nebo kytaru, kterou věnoval XINDL X. Projekt lze podpořit do 4. března 2016 na stránkách portálu.