Smuteční obřad pro rodinu a přátele se podle deníku neuskutečnil, protože zpěvák si ho nepřál. Bowieho rodina nicméně ve čtvrtek vydala prohlášení, že se  soukromý obřad připravuje.

Bowie zemřel v neděli na rakovinu jater poté, co v pátek oslavil své 69. narozeniny vydáním nového, v pořadí 27. studiového alba Blackstar. [celá zpráva]

Chystal další album

Publicisté ho označili za jeho epitaf. To je ale nepřesné, protože Bowie podle jeho producenta Tonyho Viscontiho plánoval další album. Řekl mu to v telefonátu týden před smrtí.

„Byl jsem nadšený,“ řekl Visconti magazínu Rolling Stone a dodal, že zpěvák doufal, že další písně stihne. „Myslel jsem si, a on si to myslel, že má před sebou ještě přinejmenším pár měsíců. Musel to být velice rychlý konec. O tom nic nevím, ale jeho stav se musel zhoršit velice záhy po tom telefonátu,“ dodal.

To, že Bowie do posledních dní pracoval, potvrdil i belgický divadelní režisér Ivo van Hove. „Psal na smrtelné posteli. Viděl jsem, jak s tím bojoval. Bojoval jako lev, pracoval bez ohledu na svou nemoc,“ řekl serveru dutchnews.nl režisér, který s Bowiem chystal nový muzikál.

Ctitelé Bowieho tvorby chystají v březnu koncert v newyorské Carnegie Hall.