Mezi nominovanými je nový počin provokatéra Michaela Moora Where to Invade Next. Podle kritiků Moore neobjektivně vytahuje různé aspekty různých zemí, aby Amerika vypadala co nejhůře. Žádné překvapení vzhledem k tomu, že podobně postupoval i v předešlých filmech.

Další je americký film No Escape, v němž si zahráli Pierce Brosnan či Owen Wilson. Jde o příběh americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. Každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, a rodina se tak zoufale snaží dostat na bezpečné místo. Podle Variety „nejhloupější a nejotravnější“ film.

Také Láska po anglicku (opět Pierce Brosnan) zjevně kritikům z Variety zvedla mandle. V romantickém filmu se Brosnan jako úspěšný univerzitní profesor vzdá milenek kvůli mladší Kate (Jessica Alba), se kterou čeká dítě. O tři roky později se Kate zamiluje do někoho jiného a odstěhuje se. Zároveň posílá svou sestru Olivii, aby zkontrolovala, jestli se Richard dobře stará o jejich syna. Je totiž přesvědčena, že se Richard vrátil ke svému nezodpovědnému životu.

Kopie devadesátkového odpadu 

K největším pitomostem roku prý patří i mysteriózní krimi London Fields režiséra Mathewa Cullena či horor The Human Centipede III (Final Sequence) Toma Sixe.

Také Return to Sender, „nesmyslný thriller Fouada Mikatiho” se vůbec nelíbil. I Jennifer Lopezová je prý vtipnější než tato slabá kopie „devadesátkového erotického odpadu“. Na závěr zařadili film Truth Jamese Vanderbilta o Georgi Bushovi, kterému prý nepomohla ani účast oblíbené Cate Blanchettové.