Několik zásadních jmen pořadatelé oznámili před vánočními svátky, aby blízcí hudebních fanoušků měli inspiraci na dárek. Na dračku šly zejména vstupenky na vystoupení legend.

Patří k nim především australští AC/DC, kteří přijedou na letiště do pražských Letňan v květnu, a v hudebním zákulisí se hovoří o tom, že by to pro domácí fanoušky této hardrockové kapely mohla být poslední příležitost vidět ji v České republice.

Věk se na muzikantech již podepsal a například v roce 2014 z kapely musel odejít kytarista Malcolm Young, který prý trpí demencí a do sestavy se již nevrátí. Bez ohledu na to ale jistě půjde o poctivý rockový koncert.

Poslední vystoupení v Praze odehrají na sklonku června také Black Sabbath. Oznámili totiž loni definitivní konec a turné, v jehož rámci se v Praze představí, je jejich poslední.

Zpěvák Ozzy Osbourne navíc jakékoli spekulace o možnosti pozdějšího návratu kapely vyloučil.

Na fotbalový stadión Slavie v pražském Edenu přijede v červenci Rihanna, tamtéž se představí legendární metalová formace Iron Maiden, která se vrátí i se zpěvákem Brucem Dickinsonem, jenž se loni na jaře popral s rakovinou jazyka a vyhrál.

K velkým koncertům lze řadit i listopadový set Eltona Johna v pražské O2 areně a dubnovou zastávku Janet Jacksonové, sestry zesnulého zpěváka Michaela Jacksona, tamtéž.

Otázka ovšem je, zda se tato akce uskuteční. Jacksonová totiž nedávno oznámila, že se musí podrobit operaci, a není jasné, jestli bude už v dubnu pro evropské koncerty v pořádku.

Fanoušci jistě čekají i na lednová pražská vystoupení Imagine Dragons, Slipknot a Ellie Gouldingové, Všechna tři se konají v O2 areně a je zajímavé, že když se v Praze Imagine Dragons a Gouldingová představili naposledy, bylo to v klubu SaSaZu, který byl sice vyprodaný, ale pokud jde o počet diváků, nemůže se kapacitou velké hokejové hale rovnat.

Na programu je i řada menších koncertů. V únoru se do Prahy vrátí rakouští elektroswingoví Parov Stelar, britští popoví elektronici Hurts, v březnu pak punkrockoví Simple Plan, v září se v pražském Foru Karlín představí King Crimson.

Na festival Aerodrome do Prahy přijedou američtí numetaloví Korn, na Rock for People do Hradce Králové The Offspring a další velká jména pro letošní rok budou ještě bezesporu nahlášena.