Od té doby se hravých básniček chopila řada divadelníků, nejnovější inscenace se stejným názvem, jakou nesl i výbor, se hraje v pražské Vile Štvanice v režii a dramaturgii Iva Kristiána Kubáka a Marie Novákové. A radost se vrátila.

Inscenátoři obohatili básně z původního výboru o další autory a vytvořili krásné hravé představení pro malé i velké diváky. Usazeni do čtverce tak trochu ve stylu dětské herny jsou intimními spoluúčastníky výpravy na ostrov Santacanta, kde rostou housle pro hudbymilovného kocoura a jeho dětské kamarády. A že je to výprava patřičně dobrodružná, plná bouří, pirátů a dalších nebezpečí, o tom netřeba pochybovat.

Čtveřice herců – Kateřina Císařová, Bára Purmová, Martin Bohadlo a Karel Polanský nebo Matěj Nechvátal – dokáže proměnit byt po odchodu maminky ve vskutku fantaskní exotické krajiny, a to velmi prostým, hravým a divadelně inspirativním způsobem.

Prozrazovat víc by znamenalo připravit diváky o radost z překvapení. Snad jen, že k půvabu inscenace přispívá i nápaditá scénografie, hudba Marka Doubravy a také program, díky němuž si děti mohou doma vybarvit papouška, zahrát si hru anebo zanotovat si, že „v masně, v masně, v masně je krásně“!

Celkové hodnocení 85 %