Tou nejnovější je přepracování této klasické knížky (nejen) pro děti, které napsal pětatřicetiletý Američan Frank Beddor, bývalý herec, lyžařský šampión a producent takových filmů jako např. Něco na té Mary je.

Jak píše britský list Independent,v září vyjdou v USA Války za zrcadlem, první svazek Beddorovy plánované trilogie plné temnoty a násilí. Alenka se tu jmenuje Alyss Heartová, žádnou králičí dírou rozhodně nepropadla a z kočky Šklíby je tu zákeřná vražedkyně.

Alenka v kraji divů vyšla poprvé r. 1864. Lewis Carroll, oxfordský profesor matematiky, vlastním jménem Charles Dodgson, ji napsal pro svou malou přítelkyni, Alici Liddellovou. Podle Beddorovy knihy to ale bylo přesně naopak: Alice zde vypráví svůj příběh Lewisi Carrollovi. "A Alice Liddellová nebyla taková, jak se zdálo," naznačuje tajemně Beddor.

Britská kulturní veřejnost je šokována. Populární autorka dětských knížek Judith Kerrová prohlašuje: "Je to šílený nápad. Vůbec nemám slov. Nechci být hrubá, ale když chce někdo napsat knihu, ať si vymyslí vlastní příběh a nekazí ten, který už byl zpracován výjimečně dobře."

Jacqueline Wilsonová, jejíž knihy pro děti vycházejí i u nás, je smířlivější. "Mohlo by to být vynikající. U knížky jako Alenka ovšem musí být autor přepracování opravdu odvážný, protože je to dílo tolik důležité pro anglickou kulturní tradici. Na druhou stranu, myslím, že většina dnešních desetiletých dětí bohužel Alenku nečetla."

 Beddor, který už jedná o filmu na motivy své verze Alenky, říká: "Asi jsem si neuvědomil, kolik lidí má knížku Lewise Carrolla rádo. Mně šlo jenom o osobní pomstu. Když mi bylo asi jedenáct, maminka a babička mě nutily Alenku číst, a připadala mi jako děsná kniha pro holky. Chtěl jsem ji přepsat tak, aby se líbila i klukům."