Šestasedmdesátiletý Gott je hospitalizován v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Do centra přijel už v neděli, protože mu bylo nevolno. Na Facebooku to uvedla jeho manželka Ivana.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Gott měl v létě problémy se srdeční arytmií, na kterou bere léky. Lékaři při současné hospitalizaci vyloučili, že by jeho stav měl kardiovaskulární příčiny. V úterý podstoupil operaci břicha.

"Pan Gott žádá o respektování soukromí. Své příznivce a kolegy Karel Gott moc zdraví a děkuje za všechna povzbuzující přání k brzkému uzdravení," uvedla Stolzová.

Zpěvák kvůli zdravotním problémům zrušil některé koncerty. V posledních týdnech ale absolvoval řadu akcí. Kromě několika koncertů pokřtil v září komplet pěti CD, který shromáždil jeho duety s českými a zahraničními interprety. V září mluvil Gott o tom, že připravuje své další album, které má vyjít za dva roky. V jeho diskografii doma i v zahraničí bude 289. v pořadí.