Support Lesbiens: K.I.D.

Nová alba

FOTO: Warner Music

Pražská skupina udělala výrazný krok vpřed, pokud jde o zvuk. Sestava, která takto nahrála již druhé album, změnila obvyklý sound. Je moderní, svěží, písničky jsou nápadité, objevuje se v nich taneční rytmus, přitom ctí parametry dobrého popu. Kolekce nabízí jedno anglicky zpívané album a druhé s vybranými písněmi v češtině.

 

Andrea Bocelli: Cinema

Nová alba

FOTO: Universal Music

Nevidomý zpěvák Andrea Bocelli vydává výběr skladeb z filmů, které pro ně složili například Leonard Bernstein, Andrew Llyod Webber, Irving Berlin či Ennio Morricone. Bocelli jim dal jinou tvář, leckdy zajímavou a originální.

 

Katarína Knechtová: Prežijú len milenci

Nová alba

FOTO: KK Records

Slovenská zpěvačka přichází s albem, které vznikalo tři roky. Obsahuje deset písní a bonus v podobě  krátkometrážního filmu Zem je guľatá. Knechtová je autorkou hudby, s texty jí pomáhali Martin Žúži (Hex), Rasťo Kopina (Nocadeň), textař Vlado Krausz a básnířka Silvia Kaščáková.  Na vzniku kolekce se podílelo šest producentů včetně Christiana Eignera z Depeche Mode.

 

Killing Joke: Pylon

Nová alba

FOTO: Universal Music

Velmi zdařilá nahrávka legendární britské kapely, v jejímž čele stojí zpěvák a klávesista Jaz Coleman. Jako obvykle je na ní esence hudební energie, mnoho naštvání v textech a prezentace zcela nezastavitelná až bezohledná. K této kapele to ale patří.

 

Rod Stewart: Another Country

Nová alba

FOTO: Universal Music

Každý, kdo má zpěváka Roda Stewarta rád, bude jeho novým albem potěšen, snad i nadšen. Nic na něm neošidil. Platí ale také, že kdo Stewarta příliš nevnímal, tato deska jeho vztah k němu nezmění.

 

5 Seconds of Summer: Sounds Good Feels Good

Nová alba

FOTO: Universal Music

Čtyři roky existující australský rockový boyband přichází se svým druhým albem. Autorský a interpretační recept zůstal neměnný. Kapela zpívá na první poslech chytlavé písně, čemuž je podřízena i produkce.

 

Jamie Lawson: Jamie Lawson

Nová alba

FOTO: Warner Music

Britský písničkář, zpěvák a kytarista přichází se svým v pořadí pátým albem. Je na něm jedenáct osobních a prožitých  písniček, zazpívaných s citem a profesionální interpretací.

 

Gladiator: 13

Nová alba

FOTO: Warner Music

Další album slovenské rockové skupiny představuje písničky, které se nesou v tradičním duchu její tvorby. Z nahrávky, která nabízí jedenáct písniček, znatelně čiší klid, pohoda a optimismus.

 

United 5: The First Step

Nová alba

FOTO: Nemoros

United 5 je česko-slovenský boyband, který na castinzích vybral britský skladatel a producent Andrew Murray. Skladby, které napsal, mají anglické texty a nesou se v naprosto obvyklých intencích prezentace světových boybandů.

 

Karel Plíhal: Skříň s beduíny

Nová alba

FOTO: Warner Music

Na albu je sedmatřicet písniček Karla Plíhala. Jde o výběr z jeho tvorby z let 1990 až 2005. Kolekce tak odhaluje osobitost tohoto moravského písničkáře, který patří k nejvýraznějším na české folkové scéně vůbec.