Tipy Pavly Milcové

Čtu: Mám rozečtených asi třicet knih z nejrůznějších oborů. Zajímá mě spousta věcí, čtu v podstatě všechna písmena.

Poslouchám: Pořád Bobbyho McFerrina. A teď jsem objevila Virginii Rodriguezovou, což je brazilská zpěvačka, která mě ohromně učí. Líbí se mi, s jakým klidem zpívá. Začínala v kostele.

Viděla jsem: Pustila jsem si video Bobbyho McFerrina, jak učí děti zpívat. To bylo geniální. Do kina moc nechodím, protože je to tam strašně nahlas a já musím mít špunty v uších. Naposledy mě nadchl Buena Vista Social Club. Teď se učím japonsky, takže vyhledávám japonské filmy. Většinou jsou dost brutální, ale někdy se povedou.

Internet: Miluju ho. Nemám ho doma, ale chodím do kavárny a knihovny. Vnímám ho jako obrovskou možnost být v dané chvíli součástí něčeho celosvětového a šanci komunikovat s jinými lidmi. Ráda poslouchám nahrávky v mp3.

František Nedvěd: Když ohně zaplanou

František Nedvěd se na desce obrátil ke svým kořenům, nahrál na ni trampské písně tak, jak se hrávaly na potlaších v Posázaví, občas tedy malinko odlišně od originálu. Nechybí klasika z třicátých let, Mottlovy Hvězdičky plály, Fořtovy písně Sosna a Když ohně zaplanou nebo Echtnerovo Jen ty, má Sázavo. Doplňují je písně, jejichž autoři už upadli zapomnění, jako Přijel Danny nebo Lovec bobrů. Je v nich sentiment, který ocení jen vyznavači trampingu.

Brothers Records 51:10

Gnetha Fältskog: My Colouring Book

Bývalé zpěvačce slavné švédské skupiny Abba se zastesklo po hitparádách, koncertech, divácích, zkrátka celém tom hudebním frmolu a nahrála album převzatých písniček. Věčná škoda. Za dob Abby naplňovala stoprocentně představu dobového popu, elánu a krásy. Tentokrát je spíše představitelkou prokazatelné skladatelské a koneckonců i vokální prázdnoty.

Warner Music, 42:05