Že vám nabízené možnosti připadají jako ze světa nedostižných snů, které se rozhodně nemůžou týkat běžných smrtelníků? Omyl! Hvězdy ve svých oborech skutečně příležitost nastíněnou v předchozích řádcích nabízí v rámci akce Tvůrčí dílny, která proběhne od 22. do 27. srpna v Hotelu Ogar v Luhačovicích.

"Tvůrčí dílny jsou opravdu pro všechny, kteří chtějí pobýt týden v příjemné společnosti a prostředí, něco se přitom dovědět, dobře se bavit a kvalitně relaxovat. V jednotlivých dílnách máme ještě pár volných míst. Stačí jen zvednout telefon, vymačkat 577 131 650 nebo se přihlásit na e-mail: info@ogar.cz," vysvětlil autor celého nápadu Zdeněk Zapletal.

Michal Viewegh, Zdeněk Zapletal, Radim Hladík, Pavel Kříž a René Hábl míří do Luhačovic.

Kytarová dílna, herecká dílna, literární dílna i výtvarná dílna budou probíhat souběžně, takže si potenciální zájemce musí dobře vybrat, do které se zapíše, víc než jedna se nedá zvládnout.

I při výběru hvězdných lektorů se podařilo pořadatelskému Ogaru udržet sympatickou cenu. Poplatek za kurz s ubytováním a polopenzí je 2900 korun, pro docházející účastníky je cena 900 korun. "Občas jsem si říkal, že by bylo dobré dát dohromady skupinu krásných, milých lidí, kteří by se zajímali o muziku, knížky, filmy a o výtvarné umění, a strávit s nimi někde nějaký čas.

Vítáni jsou všichni

Určitě nebudeme chtít nikoho od jeho tvoření odradit, naopak. Mým minimálním cílem je, aby účastníci odjížděli z Ogaru s vyšším sebevědomím a měli na ten týden pěkné vzpomínky," vysvětlil Zdeněk Zapletal a na otázku, jak vybíral lektory do Tvůrčích dílen odpověděl: "Jsou to lidé, kteří mi naprosto vyhovují Radim Hladík a Pavel Kříž jsou dobří, skromní chlapi, kteří něco umějí. S Michalem Vieweghem se znám dlouho. Učí tvůrčí psaní a má co říct. Reného Hábla mi doporučila kamarádka, když jsem jí podrobně popsal, jakého člověka pro výtvarnou dílnu hledám.