Příběh sleduje třídu pražské konzervatoře, která má za úkol na letním soustředění nazkoušet Starce na chmelu.

Starci na chmelu inspirovali nový film Muzikál aneb Cesty ke štěstí

Starci na chmelu inspirovali nový film Muzikál aneb Cesty ke štěstí.

FOTO: Bioscop

Sami hrdinové ze začátku nejsou srovnaní s faktem, že se budou věnovat klasickému českému muzikálu. Během zkoušení je však pohltí kouzlo Starců a muzikál v jejich provedení rozkvete novou energií.

Film doplní nové verze písní a hudba Petra Maláska, který řekl: „Můj tatínek psal písně pro Starce na chmelu v roce 1964, kdy jsem se narodil. Parabolu jeho cesty k divákovi, která probíhala v několika vlnách, tedy vnímám i jako parabolu svého života. Krev není voda, jak se říká.“

Během zkoušení mladé studenty pohltí kouzlo Starců a muzikál v jejích provedení rozkvete novou energií.

Během zkoušení mladé studenty pohltí kouzlo Starců a muzikál v jejich provedení rozkvete novou energií.

FOTO: Bioscop

Nabídka producentky Veroniky Schwarczové ho poněkud zaskočila. „Vzhledem k tomu, že by mě nikdy nenapadlo se do podobné věci pustit – protože na rodinné poklady se nesahá –, nedovedl jsem si ani představit, jakými cestami by se měla takováto záležitost ubírat. Dlouho jsme si o celé věci povídali, argumentovali pro a proti, hledali paralely s dnešním světem, se světem o jednu až dvě generace mladším, až se zrodil jakýsi klíč, princip, synopse, která by dle našeho společného názoru mohla stát sama o sobě jako svébytná kvalita neparazitující na předloze. Zejména pro znalce originálních Starců na chmelu by mohla být důkazem, že určité principy lidského chování a jisté morální čistoty jsou věčné a všudypřítomné v lidském životě napříč věky, generacemi či místy,“ doplnil Malásek.

Učitelku choreografie ve filmu hraje Vica Kerekes, dále uvidíme Romana Vojtka, Martina Písaříka, Jiřího Korna, Adama Mišíka, Vladimíra Polívku, Annu Fialovou a další.