Třiatřicetiletý irský herec Dornan ve filmu hraje parašutistu Jana Kubiše, role Jozefa Gabčíka se chopí Dornanův irský kolega Cillian Murphy. V roli Gabčíkovy partnerky se představí Aňa Geislerová, Kubišovu přítelkyni si zahraje Charlotte Le Bonová, známá z filmu Láska na kari.

Štáb se v pondělí pohyboval v Praze před Bílkovou vilou a kvůli tomu se musela uzavřít Chotkova ulice. Při každém záběru musely na chvíli zastavit i tramvaje. Točit by se mělo také na pražské Zvonařce i u chrámu Cyrila a Metoděje v Resslově ulici.

U Bílkovy vily v Chotkových sadech se točila hlavní scéna z filmu o atentátu na R. Heidrycha. Na snímku herec Jamie Dornan.

U Bílkovy vily v Chotkových sadech se točila hlavní scéna z filmu o atentátu na R. Heydricha. Na snímku herec Jamie Dornan.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Režiséra uchvátily činy parašutistů

Koproducentem chystaného filmu je český režisér a producent David Ondříček. „Pro nás jako české koproducenty je významné, že máme možnost podílet se na látce tak výrazně spojené s našimi dějinami, ale uchopené s možností uměleckého přesahu, který přináší tvůrčí potenciál celého týmu pod vedením režiséra Seana Ellise,“ uvedl již dříve Ondříček.

Režiséra Seana Ellise při atentátu na Heydricha uchvátily činy parašutistů, a proto se o nich rozhodl natočit film.