Bohumil Hrabal: Povídky, črty a hovory

 

Bohumil Hrabal: Povídky, črty a hovory

FOTO: Host

Přední znalec Hrabalova díla Milan Jankovič vybral pro Českou knižnici soubor kratších prací z celého rozsahu jeho prozaické tvorby od počátku padesátých let až po léta devadesátá. Těžiště svazku však spočívá na povídkách a črtách z padesátých a šedesátých let.

Host, 400 stran, 329 Kč

 

Paul Cruikshank, Tom Lister a Morten Storm: Agent Storm

 

Agent Storm

FOTO: Vyšehrad

Příběh dánského bouřliváka, který našel v radikálním islámu svou cestu. Když zjistil, že to pro něj není to nejlepší, stal se spolupracovníkem čtyř tajných služeb Dánska, Velké Británie a USA. Pomohl zabránit řadě teroristických útoků. A celý svůj příběh se rozhodl zveřejnit.

Vyšehrad, přeložil Ladislav Šenkyřík, 432 stran, 378 Kč

 

Neil Cross: Posedlost

 

Neil Cross: Posedlost

FOTO: Moba

Seznamte se s Johnem Lutherem, inspektorem, specialistou na vraždy s mimořádnou rychlostí při řešení případů. Je obsesivní, instinktivní a náruživý. Nikdo, kdo kdy stál na jeho straně, o něm však nemůže říci nic špatného.

Moba, přeložila Martina Knápková, 407 stran, 299 Kč

 

Kyril Bonfiglioli: Nemiř na mě tou věcí

 

Kyril Bonfiglioli: Nemiř na mě tou věcí

FOTO: Paseka

Vrací se hrdina s knírkem. Trochu Oscar Wilde, trochu Don Juan a taky James Bond. Takový je Charlie Mortdecai, charismatický antihrdina populární série o profesionálním bonvivánovi a příležitostném obchodníkovi s uměním, který má permanentně hluboko do kapsy.

Paseka, přeložila Michala Marková, 264 stran, 249 Kč

 

Vlastimil Vondruška: Zločin na Bezdězu

 

Vlastimil Vondruška: Zločin na Bezdězu

FOTO: Moba

Jubilejní dvacátý příběh královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu se odehrává přímo na Bezdězu a v hlubokých lesích, které ho obklopují. Tajemný zločin pomáhají řešit jako obvykle panoš Ota a velitel Diviš...

Moba, 288 stran, 299 Kč

 

Elizabeth Subercaseauxová: Robert Schumann: Hudba pro Kláru

 

Elizabeth Subercaseauxová, Robert Schumann: Hudba pro Kláru

FOTO: Metafora

Životní osudy slavného hudebního skladatele a klavíristy Roberta Schumanna a jeho neméně slavné manželky, klavíristky Kláry Wieckové-Schumannové. Příběh plný vášně a dobrodružství a tajemství umělecké tvorby.

Metafora, přeložila Jana Suchánková, 352 stran, 379 Kč

 

Petr Gratias: Decibely nad Brnem

 

Petr Gratias: Decibely nad Brnem

FOTO: Jota

Třicet nejzásadnějších bigbítových a rockových skupin, které se zapsaly do povědomí brněnských posluchačů, z nichž některé přesáhly význam jihomoravské metropole a staly se známými po tehdejším Československu.

Jota, 192 stran + 16 stran přílohy, 398 Kč