Kouzelným světem, v němž se pohádky střetávají s drsnou skutečností provádějí diváky dvě světoznámé postavy - mořeplavec Gulliver Jonathana Swifta a Alenka v kraji divů Lewise Carolla. Představení v režii Pavla Marka a za výtvarné spolupráce Emmy Srncové vzniklo z podnětu společnosti Columbia Artists Management Inc. a v srpnu 2002 získalo cenu "The Best Political Fantasy" na světovém festivalu v Edinburgu v konkurenci 900 inscenací.

Gulliver je příběhem člověka, který zažil neuvěřitelná dobrodružství. Také mu je nikdo nevěří, a nejméně ze všeho jeho sousedé. Je nutné je přesvědčit a to i za cenu strpění urážek a posměchu. Alenka je setkáním se světem mluvících a muzicírujících zvířat a hravé absurdity bez hranic. Představení pracuje s triky černého divadla, ale rozvíjí a obohacuje je o postupy unikátních multivizuálních efektů, animovaného i hraného filmu, tanečního i akrobatického umění. Divákům se tak vskutku zjevují liliputi putující po tělech obrů, tančící šachové figurky, zpívající květiny, Gulliver uzavřený v láhvi s obrovitou bílou myší či žonglující s hracími kostkami.

Všichni aktéři představení jsou mistry svého umění a celek je velmi působivý. Cestovatele fantazií můžete v pražském Divadle Broadway (Na Příkopě 31) vidět od úterý do soboty vždy od 21.30 hodin.