Debutové album Are You Satisfied? je v první polovině celkem zajímavé a příjemně překvapuje koncepcí i dravostí. Kytarista a zpěvák Laurie Vincent a bubeník a vokalista Isaac Holman takto prezentují svou svatou ideu.

Dělají si z věcí legraci, ctí klasický punk rock toho nejgarážovějšího zrna a na tom základě přece jenom snaživě hledají slušné melodické linky, které by jejich hudebním pokusům pomohly dostat se do stavu regulérních písniček. Podstatné je, že je tu a tam nacházejí.

Nějaký čas to funguje skvěle, The Hunter nebo Cheer Up London mají dobrý nápad, jsou nosné a dávají kapele tvář. Však je to její první album a rovnou jeho začátek, kdy jindy by se tak tedy mělo dít. V této formě vydrží tandem ještě tři čtyři skladby, ale potom se začne opakovat.

Obal alba tandemu Slaves.

Obal alba tandemu Slaves

FOTO: Virgin

Počne být totiž patrné, že se ve skladbě nejprve objeví nosný kytarový riff, kolem kterého se ti dva snaží rozprostírat chrčivý zpěv a bubenické party. Přitom to ze všeho nejvíc vypadá jako hitparáda úsilí, než jako přehlídka hudební lehkosti.

A tak zatímco album vyhlíží díky produkci a syrovosti pořád docela svěže, nápady na něm se opakují, protože - nic naplat - možnosti dvojice jsou z pochopitelných důvodů omezeny. Navíc se docela ráda omezila sama, to aby zachovala prvoplánovou zajímavost.

Při vší úctě ke snaze kapely je to poměrně málo.

Celkové hodnocení: 55 %