Trainorová zemřela podle serveru The Hollywood Reporter už koncem května doma v kalifornském Montecitu na rakovinu. Bývala manželkou slavného režiséra Roberta Zemeckise.

Mary Ellen Trainorová

Mary Ellen Trainorová

FOTO: Profimedia.cz

Herečka paradoxně nestudovala herectví, ale žurnalistiku. Pracovala v rádiu a v několika televizních stanicích. Když se natáčela Smrtonosná past, celkem logicky ji obsadili jako televizní reportérku – hrála tak trochu sama sebe.

Video

Mary Trainorová ve filmu Tales from the Crypt

Úplné začátky si rodačka ze San Franciska prožila v televizním seriálu Remington Steele. Prošla i řadou jiných zapomenutých sérií. S filmem Honba za diamantem (1984) a první Smrtonosnou zbraní (1987) už začala být poměrně slavná. Velký úspěch měla všechna další pokračování této akční komedie.

Mary Ellen Trainorová ve filmu Malí obři

Mary Ellen Trainorová ve filmu Malí obři

FOTO: Profimedia.cz

Na role měla obrovské štěstí. Kromě toho, že je jedinou herečkou, která hrála současně ve Smrtonosných zbraních i v neméně slavné Smrtonosné pasti s Brucem Willisem, je většina filmů, kde hrála, poměrně dobrá a některé jsou dnes označovány za kultovní – Forrest Gump, Návrat do budoucnosti 2, Krotitelé duchů 2, Smrt jí sluší.