Pomohla vám účast v talentové soutěži nakopnout kariéru?

Myslím, že ne. Naopak mě spíše na rok zbrzdila, protože jsem byl pod smlouvou. Ale byla to velmi dobrá zkušenost.

Kdy pro vás tedy nastal zlom?

Pravděpodobně v době, kdy jsem vydal první singl Ve hvězdách, ve kterém si zahrála herečka Andrea Kerestešová. A poté, když jsem vypustil druhou píseň Naštěstí.

K té vám napsal text zpěvák Xindl X. Jak jste se k sobě dostali?

Byla to v podstatě náhoda. V té době jsem ještě moc netextoval, už vůbec ne v češtině. Původní text k Naštěstí byl totiž anglický. Zkusil jsem Xindla X oslovit, jestli by se mu nechtělo ho předělat do češtiny, aby zůstal zachován jeho význam. A klaplo to.

Jaké je vaše album?

Makal jsem na něm zhruba tři roky, takže se na něm střídají různé druhy nálad či emocí, se kterými jsem se během té doby potýkal. Stalo se mi toho totiž opravdu moc. Zemřeli mi oba rodiče, do toho jsem se rozešel s přítelkyní. A vše se na tvorbě projevilo.

Jak moc ji smrt rodičů ovlivnila?

Myslím, že docela dost. Byl jsem nucen rychleji dospět a přemýšlím teď nad věcmi zcela odlišně. I v textech se snažím jít více do hloubky.

Desku jste plánoval v minulosti vydat již několikrát. Proč z toho pokaždé sešlo?

Vždy mi do toho právě vstoupila nějaká životní událost. Poprvé jsem neměl dost peněz.

Když jsem plánoval další pokus, zemřel mi táta, a to mě na dlouhou dobu poslalo k ledu. Ale nyní je vydání už tutovka.

Pokud jste tedy album dával dohromady tři roky, jsou na něm spíše starší písně nebo naopak tvorba z poslední doby?

Převládají nové věci, většinu jsem složil za poslední rok. Myslím, že odklad desce ve výsledku spíše pomohl, protože jsem měl i více času dozrát.

Nasbíral jsem také materiál prakticky na dvě alba, takže si nyní mohu vybírat. Zbytek nechám na další cédéčko, které bych rád vydal zhruba za rok.

Před talentovou soutěží jste se spíše věnoval elektropopu s kapkou r’n’b, poté jste přešel ke kytaře. Proč ta změna?

Přiznám se, že sám úplně nevím, ale s kytarou se cítím mnohem lépe a přirozeněji. Asi je to tím, že jsem začal hrát s kapelou a živé nástroje mě chytly, protože mají větší kouzlo než umělá elektronická muzika.