V e-mailu anonym podepsaný jako Milovník klidu uvedl, že v areálu bývalého vojenského prostoru večer parkovalo na 25 autobusů a desítky osobních aut, a to i se zahraničními poznávacími značkami.

Policie na místě

Operační středisko police v Domažlicích informace o přítomnosti autobusů potvrdilo, policisté prostor zkontrolovali. Nevědí však nic o tom, že by se na místě měla party o víkendu konat.

Policistům osádky autobusů sdělily, že na místě se jen zastavily, aby si odpočinuly, neboť míří dál. Uvedly, že jedou na sever Čech.

CzechTek svým pojetím navazuje na britské a francouzské undergroundové nekomerční taneční party, jež jsou nejvýraznějším představitelem subkultury posledních dvaceti let. Tvoří přímý protiklad ke komerčním akcím typu Creamfields, kde je jasně stanovena hranice mezi umělci a posluchači a která staví na fenoménu hvězda.

Návrat ke kořenům

Osou freetek parties, kam je volný vstup, jsou soundsystémy, tedy kočující volné komuny DJů, kteří společně vlastní autobus se zvukovou aparaturou, a dalších performerů. Podle neověřených zpráv má letošní CzechTek představoval návrat ke kořenů, má být undergroundovější.

Půjde prý o reakci na poslední dva tři ročníky, kdy na CzechTek ze zvědavosti přijížděli lidé, kteří jinak nemají zájem o subkulturu soundsystémů, ale chtěli být tzv. "in".

Předchozí ročníky se konaly vždy nejvýše 150 kilometrů od Prahy.