Informaci o termínu jedenáctého ročníku CzechTeku, nazývaném c23chtek 2004 uvedl server czechtek.freetekno.org. Grafická podoba stránky byla podobná, jako loni. Tentokrát však chyběl jakýkoli kontakt na pořadatele. Zprávu o konání akce zveřejnil v programové sekci také server techno.cz.

Minulý týden stránky věnované taneční party technotron, uvedly, že se letos CzechTek nekoná. Tvrdily ovšem, že akce měla proběhnout už před týdnem. Cílem zřejmě bylo přilákat více lidí do Hradiště na Karlovarsku, kde se party technotron konala.

Legendární akce

CzechTek se stal za deset let jednou z nejvýznamnějších akcí, a to především kvůli svému pojetí. To vychází z přístupu britských raverů, kteří až do přijetí zákona proti párty v první polovině 90. let, vyjížděli každé léto na venkov a na louce pořádali nelegální akce, kde se neplatilo vstupné. CzechTek ctí zásadu DIY (do it yourself - udělej si sám) a představuje přímý protiklad komerčních akcí. Současně je symbolem toho, že každá nová generace se chce bavit po svém

Loni na akci do Ledkova na Jičínsku přijelo na 40 000 lidí.

CzechTek provázejí problémy s hlukem a s hygienou. Protestují proti němu obyvatelé blízkých vesnic.