Sheppard založili v roce 2009 sourozenci Amy a George Sheppardovi. Postupem času k sobě přijali další spoluhráče a z dua vznikla regulérní kapela, která vlastně při své autorské činnosti nečiní nic zvláštního. Skládá jen dobré písně s bezstarostnými texty.

Na debutové desce Bombs Away je jedenáct skladeb a hned první, Geronimo, nastavuje laťku vlastně pořádně vysoko. V některých zemích to dokonce byla skladba, která z prvního místa singlové hitparády sesadila globálně uznávanou hitovku Happy od Pharrella Williamse.

Album alba Bombas Away.

Album alba Bombas Away

FOTO: Universal Music

Příjemné písničky, které jsou ve druhém plánu další potenciální rádiové hity, přitom při poslechu alba Australanů přicházejí jedna za druhou. Jako by je Sheppard psali s naprostou lehkostí a přirozeností. Dali jim voňavou letní atmosféru, hudební doprovod nepřekombinovali a nechali jej průzračný, aby bylo patrné, jak instrumentální linky podporují ty pěvecké, a absenci jednoho výrazného zpěvu nahradili sborovými party, které jsou až odzbrojující.

Na téhle desce nenajdeme nic, co by vyrazilo dech. Jedenáct písniček je ale tak příjemných, nadčasových a charismatických, že je těžké album vypnout, ba se s ním na konci rozloučit. Sheppard servírují písně k jakékoli činnosti. Nenutí posluchače vnímat detaily, naopak poukazují na to, že kus radosti nese každá dobře vymyšlená melodická linka.

Sheppard: Bombs Away
Universal Music, 41:05

Celkové hodnocení: 70 %

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: