„Místo zločinu Plzeň má ambici stát se seriálem krimi příběhů, které jsou sjednoceny prostředím, tedy městy i krajem, kde se odehrávají,“ říká kreativní producent České televize Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vzniká.

„Jedním z nejdůležitějších faktorů je pro nás česká detektivní tradice, pro niž je typická drobnokresba charakterů a specifický druh humoru.“

Martin Stránský a Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová a Martin Stránský

FOTO: Česká televize

„V seriálu pracujeme převážně s obyčejnými lidskými příběhy, přičemž nechceme řešit spiknutí politiky a organizovaného zločinu bez konkrétních konců,“ uvedl producent Martin Froyda.

Vladimír Kratina

Vladimír Kratina

FOTO: Česká televize

„Osobní linky našich hlavních hrdinů se prolínají celým seriálem. Důležitým motivem je pro nás také přiblížení atmosféry dané lokality. V případě Plzně tak necháme diváka nahlédnout do zajímavých lokalit města, ale i celého kraje.“

Vedle protagonistů se objeví také Vladimír Kratina, Berenika Kohoutová, Vladimír Polívka, Bára Kodetová a Jitka Čvančarová. Bude se pátrat po sériovém vrahovi, zmizelých studentkách či vrahovi podnikatele. Seriál by měl být dotočen v květnu.