Wilson se v nich neodpoutává od hudby tak, jak ji skládal a jak zněla v šedesátých letech, kdy žal s The Beach Boys, americkou odpovědí na britské Beatles, největší úspěchy.

K nahrávání si pozval několik hostů. Jsou mezi nimi jednak jeho kolegové z The Beach Boys David Marks a Al Jardine, také ale jihoafrický multiinstrumentalista Blondie Chaplin, americký zpěvák Semu Simonian, americká herečka a zpěvačka Zooey Deschanelová, zpěvák Peter Hollens a další.

Na nahrávání se podíleli hudebníci Don Was, Jim Keltner, Dean Parks, Kenny Aronoff a další. Na albu jsou vedle sebe skladby, které jsou pronikavě jednoduché ve své aranži i instrumentaci, stejně tak kompozice složitější a pro posluchače náročnější. Odpovídá to Wilsonovu autorskému rozpoložení tak, jak se projevoval během několika desítek let na hudební scéně.

„Skladby nahrávám vždy až do chvíle, než jsem s nimi stoprocentně spokojený. Buď se to povede napoprvé, anebo se to opakuje tak dlouho, až se to konečně sejde,“ řekl ke stylu své práce ve studiu Brian Wilson.