"Hamlet předstoupí před diváky v nezměněné podobě," říká o inscenaci Shakespearovy tragédie režisérka Lucie Bělohradská. "Jedinou novinkou je angažmá Miroslava Táborského, který bude v Hamletovi alternovat roli Polonia. Jinak je vše jako před rokem: pojetí, herci i jevištní konstrukce ze železa a skla navržená architektem Ondřejem Nekvasilem."

Miroslav Táborský hraje kromě Hamleta i v inscenaci Romea a Julie, kde s Igorem Chmelou alternuje Romeova otce Monteka . Přijetím Polonia v Hamletovi se tak stává jedním z nejvytíženějších herců LSS.

"Polonius se často hrává jako mluvka a šantala, který do všeho strká nos," říká o své postavě Miroslav Táborský. "Je to ale i správce státu a v hlavě to má velmi dobře srovnané. Je zvyklý tahat za nitky - v tomhle dramatu však bohužel zatáhne za tu špatnou, což má pro něj fatální následky." Pokud jde o přípravu na roli Polonia, byla krátká, ale intenzivní. "Dva dny ve zkušebně a oprašovačka přímo v plenéru sice není moc, ale z natáčení filmů jsem zvyklý přinést si postavu maximálně hotovou už z domova," říká Miroslav Táborský, kterého práce i rodinné důvody drží přes léto v Praze.

Složitý dům prince dánského je nutné postavit i rozmontovat v rekordním čase - technici museli konstrukci na Špilberku vztyčit za jedinou noc a stejně rychle ji pak musí i sundat a později znovu umístit v Praze. Nově se podle původních návrhů šily i některé kostýmy - například Jiří Langmajer v titulní roli Hamleta letos oblékne zbrusu novou bílou košili.

V Praze je Hamlet plánován až sedmadvacetkrát, v Brně se počítá s maximálně šesti představeními.