Jak trávíte léto?

Měla jsem dva a půl dne volna před vystoupením, ale na moře musím zapomenout. Hned odtud zamířím do Vídně, kde zkouším Smetanova Dalibora. Je součástí letního festivalu Klangboden, který pořádá divadlo Theater an der Wien. Dirigentem je Plácido Domingo a během léta uvádějí dvě opery -moderní Operu Goyu a našeho Dalibora. Od 27. července zkoušíme už Dalibora, budu v něm zpívat celkem čtyřikrát. Premiéra se plánuje na 7. srpna.

Je to známé divadlo?

Možná víc, než byste si myslel. Beethoven tu měl světovou premiéru své opery Fidelius. V posledních letech se tam sice převážně hrají muzikály, ale podle ředitele divadla se to má brzy změnit. V sezóně se hrál muzikál Elizabeth, ale prázdniny, jak už jsem řekla, patří opeře. A od roku 2007 už by tady zase měl znít jen a jen opera.

A co vaši domácí příznivci?

Samozřejmě jsem na ně nezapomněla. Hned z Vídně zamířím do Prahy, kde zkouším v Národním divadle Cileova Andreu Leceuvreur. Taky se rozjedu na turné s písňovým recitálem z děl Janáčka, Dvořáka a Martinů. Začínám už 17. srpna v Jaroměřicích. Pak mě ještě 25. srpna čeká festival Emy Destinové v Českých Budějovicích. V polovině září se vydám do New Yorku, kde budu v Metropolitní opeře zpívat Santuzzu v Mascagniho Sedláku kavalírovi.