Film vypráví příběh přátel z gymnázia, kteří spolu vydrželi prožívat život i v následujících pětadvaceti letech a nyní se setkávají na abiturientském srazu. Všechny hlavní postavy mají své mladší já. Trio kamarádů, které v dospělém věku ztvárňují hvězdy populární Partičky Richard Genzer, Ondřej Sokol a Michal Suchánek, ve studentských letech vytvořili Michal Šášinka (Skippy), Václav Matějovský (Jeff) a Jakub Burýšek (Tom). Jak byl s jejich výkony spokojen režisér Petr Nikolaev?

„Považoval jsem za největší výzvu právě to, jak se podaří spojit ty hvězdy s představiteli mladších rolí, kteří vesměs neměli žádné zkušenosti před kamerou,“ říká Petr Nikolaev a dodává: „Věděl jsem, že věc, kterou mohu ovlivnit nejvíc, je právě výkon mladých herců. Jsem vděčný Mirce Hyžíkové za výborný casting. A k tomu všemu jsme měli štěstí. Ti lidé jsou zkrátka skvělí.“

V úloze krásky Evy se ve dvou časových rovinách vystřídají dvě známé české modelky – Simona Krainová a Linda Bartošová. „Musím říct, že když jsem se s Lindou poprvé setkala na kostýmové zkoušce, byla jsem opravdu velmi překvapená, jak jsme si podobné. Myslím, že se režisér trefil do výběru opravdu dobře,“ říká Simona Krainová, pro kterou film znamená velký návrat na filmové plátno.

Bývalá třídní kráska a ošklivka (Simona Krainová a Simona Babčáková)

Bývalá třídní kráska a ošklivka (Simona Krainová a Simona Babčáková)

FOTO: Falcon

Postavu třídní ošklivky Hujerové hraje s velkým nadhledem Simona Babčáková a také ona má pro své mladší já – Johanu Vaškovou – jen slova chvály. „Setkaly jsme se s Johankou několikrát před natáčením a okamžitě jsme si padly do oka. Moc se mi líbí a uvědomila jsem si, jak je mládí krásné samo o sobě. Vlastně jsem si na Johance uvědomila, jak jsem byla hezká, když mi bylo náct a neuvědomovala si to,“ říká Simona Babčáková.

„Já jsem těm ošklivkám fandil,“ usmívá se Petr Nikolaev. „Tam jsem cítil ten potenciál, ty holky jsou v mládí outsideři, ale ten život si nakonec vybojují a to je na nich sympatické.“

Pouze Lukáš Vaculík, který si ve Vybíjené zahraje třídního profesora, procházel filmovým stárnutím jen pomocí rukou maskérů. A jak natáčení probíhalo, můžete vidět ve filmu o filmu.