Drama z druhé světové války líčící příběh vojáka a olympijského běžce Louise Zamperiniho, zajatého japonskými silami, podle prohlášení filmové společnosti Universal Pictures zaujalo Františka natolik, že se chtěl na film podívat přímo ve svém sídle. Kvůli velkému počtu povinností však projekci, které se zúčastnil i Zamperiniho syn, nestihl, a tak pouze přijal režisérku filmu s částí její rodiny. Při krátkém setkání věnoval herečce, která nevyznává katolickou víru, růženec.

„Být pozvána k promítání Nezlomného do Vatikánu je velká čest a pocta odkazu Louieho jako člověka víry, jenž byl ztělesněním síly odpuštění a lidského ducha,“ uvedla devětatřicetiletá herečka, která se hodlá věnovat režisérské profesi.

Její snímek popisuje osud atleta Zamperiniho, který se zúčastnil běhu na 5000 metrů na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936, za druhé světové války ale sportovní dres vyměnil za bojový letoun. Když se jeho letadlo zřítilo v jižním Pacifiku, strávil spolu s dalším členem posádky 47 dní na člunu v oceánu, než je zatkli japonští vojáci na Marshallových ostrovech. Přes dva roky pobyl v zajateckém táboře, kde podstoupil také mučení, ale nakonec se vrátil domů.

K filmu napsali scénář oceňovaní bratři Joel a Ethan Coenovi, navzdory pozornosti médií jej však poroty při udělování Zlatých glóbů a cen amerického hereckého svazu Screen Actors Guild ignorovaly.