Staronový pořad, který byl předchůdcem všech Superstar, v příštím roce natočí s Václavem Koptou brněnské televizní studio.

„Rádi na tuto tradici navazujeme, jakkoli jsme samozřejmě celý pořad zaktualizovali a pojali jej moderně. Už loni se ukázalo, že diváci české původní formáty vítají. V době, kdy se jeden dva modely pěveckých soutěží šíří po celém světě, je návrat k něčemu jedinečnému, byť silně historickému, osvěžující,“ řekl kreativní producent ČT David Ziegelbauer.

„Stejně jako celá Česká televize je dnes pevně ukotvená ve dvacátém prvním století, ani pořad Zpívá celá rodina není možné pojmout jako čisté retro. Současně by se ale měl výrazně lišit od všech probíhajících talentových show na jiných televizích. Jeho cílem není zásobovat hudební vydavatelství novými talenty. Zpívá celá rodina totiž není pouze o míře talentu. Jde tu také o odvahu a spolupráci mezi generacemi. A o to, jak daleko až může rodina v soutěži dojít, když se její hlasy spojí,“ doplnil Václav Kopta.

V každém díle se utkají tři rodiny a zazpívají zástupci tří generací. Podmínkou je, že musí být amatéři, repertoár si mohou vybrat sami. Dramaturgie pouze dohlíží na to, aby se neopakovaly. Rodiny se ČT stále mohou hlásit, první díl se bude točit začátkem ledna. Vítězný tým pak vyhraje dovolenou snů.