Festivalový areál bude zpřístupněn dnes v 15 hodin. Sobotní program začne v pravé poledne, stejně tak i programy dvou následujících dnů. Hlavními hvězdami budou skupiny Hooverphonic, Ska-P, přední předstvaitelé world music z Finska Värttinä [rozhovor], metalový soubor Ill Niňo, obnovení gotikou inspirovaní Life of Agony a představitelé politické taneční hudby, pákistánskou bhangrou inspirovaní Fun-Da-Mental. Chybět nebude řada českých a slovenských formací.

Více stanů, více vody

"Dnes otevřeme jenom část areálu. Večírek pro nedočkavé se živými skupinami se odehraje v Club Stage, ve stanu na přilehlé louce u atletického stadiónu. Stanové městečko je otevřeno již od včerejšího večera, protože někteří diváci přijíždějí velmi brzy, aby jim nic z programu neuniklo," řekl Právu Petr Fořt z Ameba Production, která festival pořádá.

Právě místa pro stanování budou letos rozšířena. Kemp má kapacitu dvě stě lidí, bude po celou dobu festivalu hlídaný a jeho využití stojí 170 Kč na celý festival. V ceně je zahrnuta i snídaně. Druhým prostorem je přilehlá louka, která bude letos oplocená a hlídaná. Stany lze postavit i v tradičním višňovém sadu, který má obrovskou kapacitu, lze do něho zajet i autem, ale nebude hlídaný. Oproti loňsku přibude také hlídané parkoviště.

"Hrát se bude na dvou velkých otevřených pódiích a ve dvou stanech. V areálu bude rovněž postaven divadelní stan, dále kino, scéna pro diskžokeje a pro reprodukovanou rockovou hudbu," dodal Fořt.

K dispozici budou hlídané sprchy za symbolickou cenu pěti korun, která dovolí zaplatit personál na jejich údržbu. O přísun pitné vody se bude starat šest cisteren, rozšíří se nabídka občerstvení a jeho pestrost. Pivní kelímky budou opět zálohovány, čímž by se mělo předejít nepořádku na travnaté ploše festivalového města. Pořadatelé se rozhodly letos rezignovat na účast velké zahraniční skupiny a rozhodli se postavit program na cenově dostupných a k tomu zajímavých formacích ze zahraničí i domova.

Obnovené legendy: Life Of Agony a Spermbirds

"Doporučil bych skupiny, které u nás lidé nemají možnost jen tak vidět. Těším se na vystoupení finské dívčí skupiny Värttinä, na americké hardcoráře Ill Niňo, Life of Agony i Spermbirds, což jsou kapely, které se daly nedávno znovu dohromady a není u nich jistota dlouhé existence. Překvapit mohou punkoví dudáci The Real McKenzies z Kanady nebo Hooverphonic a Fun-Da-Mental, kteří potěší diváky s trošku jemnějším hudebním cítěním," zatipoval si Fořt.

Z českých skupin nebudou chybět Monkey Business, Kryštof, Divokej Bill, Vypsaná fixa, Mig 21, Pražský výběr či -123 min. Na festival letos naopak nepřijede skupina Wohnout. "Měli jsme rozdílné názory na podmínky její účasti na festivalu, proto letos nebude," vysvětlil Fořt.

Hostem vystoupení skupiny Divokej Bill by měla být vítězka soutěže Česko hledá SuperStar Aneta Langerová. Zazpívá s nimi jejich skladbu Malování a další z vlastního repertoáru. [celý článek]

Vstupenka na tři dny bude stát na místě 750 Kč. Jednodenní vstupenka na sobotu a neděli stojí 500 Kč, na pondělí 450 Kč. Zakoupit si lze i dvoudenní vstupenku.