Došlo k nějakým větším změnám v programu?

Ne, pouze jedna německá kapela odřekla účast. To už je ale dva týdny stará záležitost, takže do programu, který je zveřejněný na webových stránkách www.colours.cz, se její jméno ani nedostalo.

Hlavní zahraniční hvězdy, jako Natachu Atlas, Boba Geldofa a Rachida Tahu a ani české hudebníky není třeba představovat. Zkuste proto doporučit méně známé kapely, které by si návštěvníci neměli nechat ujít.

V prvé řadě bych zdůraznila běloruskou skupinu Ur´ia, která představuje velice ojedinělý mix taneční muziky, zkombinovnaný s himalájskými popěvky a neuvěřitelně nádhernou zpěvností, vycházející z ruských motivů. Je to fantastická záležitost a já osobně se na tu kapelu straně těším. Jsem si jista, že pro většinu lidí to bude obrovské překvapení.

Všem doporučuji také kapelu Kanjar´oc z francouzské Marseille, kterou jsem si vybrala na jednom z festivalů v tom městě. Kanjar´oc nadchne příznivce hiphopu i crossoverových kapel, které hrají hudbu napříč žánry. Září z nich obrovská energie a jejich vystoupení je charakteristické výrazným tanečním projevem. Zdůraznila bych také kapelu Urban Trad, která je ve své domovské Belgii populární podobně jako u nás Čechomor.

Za shlédnutí ale budou stát i české kapely, a nejen ty nejznámější jako Tata Bojs a Monkey Business. Zajímavé jsou třeba skupiny, které vycházejí z propojení lidové a současné moderní hudby. Publikum může těšit na tři nové Čechomory - kapely Marcipán, Docuku a Njorek s Olinem Nejezchlebou z Etc Vladimíra Mišíka.

Festival letos hostí ještě více interpretů world music, než v předchozích dvou letech. Je letošní dramaturgie podle vás ideální, co se týče stylového rozpětí, nebo lze v příštím roce očekávat další žánrový posun?

Byla bych ráda, kdyby každý ročník festivalu akcentoval mimo jiné i určitou oblast world music. Letos dominuje keltská hudba z celého světa. Zdůraznit musím anglický Oysterband, což je absolutní světová špička keltské hudby, stejně jako již zmíněný Urban Trad. Ze Slovenska přijedou Heaven´s shore, na hradě vystoupí Kukulín Jana Hrubého, takže bude hodně veselo. Příští rok bych ráda pro změnu nabídla plejádu hudebníků z Afriky, ale to už hodně předbíháme.

Není vám líto, že ani letos nebude v silách návštěvníků vidět aspoň polovinu zahraničních interpretů, protože mnozí z nich budou ve stejném čase vystupovat na různých pódiích?

Je pravda, že nabídka je podstatně větší, než může člověk zkousnout. A je to podle mne v pořádku. Vždyť na každé správné hostině se musí stoly pořádně prohýbat, aby byli hosté spokojeni.

Kolik letos očekáváte návštěvníků?

Očekáváme že to bude podobně jako loni, tedy kolem deseti tisíc lidí. Kolik lidí si už koupilo vstupenku, v tuto chvíli ani netuším. Teď máme zcela jiné starosti.