„Dlouho jsme tuto informaci drželi pod pokličkou, ale nakonec se to povedlo. Jako jediná evropská kapela jsme se dostali do role hosta evropského turné americké skupiny Ill Niño. Šňůra začne 18. listopadu a vyvrcholí 30. listopadu v Praze. Dále s námi pojedou kapely Terror Universal z USA a XtortYa z Austrálie,“ uvedl baskytarista Ijen Ayen.

Ještě před začátkem turné – 14. listopadu – si The Snuff zahrají ve Velkém sále pražské Lucerny jako host koncertu skupiny Škwor. V tomto případě se ovšem nejedná o první spolupráci. Obě kapely už v minulosti odehrály společné turné.

Nejen v Lucerně, ale i na evropských pódiích The Snuff představí písně z nedávno vydaného druhého alba Lotus. Jisté je, že anglické texty se ukázaly být výhodou a byly klíčem k oslovení skupiny, aby se účastnila podobného evropského turné.

Repertoár skupiny osciluje mezi několika žánry a vyobrazuje tvrdší hudbu nové generace. Sami sebe The Snuff řadí do kategorie modern-rock. V jejich produkci se mísí metal s rockem a potkává se s prvky metalcoru a lehké alternativy podpořené elektronickou hudbou.