„Zdeněk Miler (...) nesčíslněkrát prohlašoval, že si po své smrti nepřeje, aby v jeho díle bylo pokračováno. Nikdy také k podobným praktikám nedal za svého života souhlas. Protože jsme byli se Zdeňkem Milerem myšlenkově vždy jednotní, tak tedy i dnes v tomto případě s ním zcela a bez výjimky souhlasím,” sdělil Novinkám Petrov.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zdůvodňuje to tím, že příběhy o Krtkovi oba tvořili v jedinečné autorské symbióze, která je neopakovatelná. Česká tvorba se podle něj nedá nikým napodobit, byť by k tomu byly použity sebedokonalejší technologie.

Vadim Petrov

Vadim Petrov

FOTO: archiv Vadima Petrova

„Figurce jsme společně dali do vínku oduševnělý charakter malého českého dobromyslného uličníka, který má svůj rozum, bojuje proti bezpráví a pomáhá všem svým kamarádům,” prohlásil Petrov.

Smlouvu uzavřela Milerova vnučka

Nové příběhy Krtečka by měla natáčet čínská televize CCTV. Smlouvu s ní uzavřela vnučka Zdeňka Milera Karolína.

„Jsem strašně ráda, že se díky této smlouvě bude dědovo dílo a odkaz dále rozvíjet. Celou koprodukční smlouvu jsme dohadovali přes tři roky. Celkem desetkrát jsem kvůli tomu musela letět do Číny a jsem ráda, že všechno nakonec dobře dopadlo,“ okomentovala Milerová kontrakt. Výše může podle ní dosáhnout stovek miliónů korun. Podpisu byli přítomni český i čínský prezident. Postavička je v Číně velmi populární.

K Petrovovu postoji se Milerová vyjádřila odmítavě: „Pan Petrov nebyl tím, kdo dědečka v posledních letech života několikrát týdně navštěvoval, trávil s ním veškerý volný čas, a koho můj dědeček bezmezně miloval. Možná proto se také dědeček rozhodl licenci na nového krtka přepsat na mě a nikoliv na pana Petrova. Mým cílem je, aby se díky smlouvě s CCTV jeho dílo nadále rozvíjelo a žilo dál. Jsem si jistá, že i proto by dědeček plně souhlasil s tím, jak se snažím jeho dílo dále rozvíjet a získat mu ještě více fanoušků po celém světě,” sdělila Novinkám.

Krtkova dobrodružství můžete sledovat na Stream.cz

Vadim Petrov je autorem hudby k mnoha českým seriálům, filmům a pohádkám či rozhlasovým hrám. Kromě Krtkových dobrodružství složil hudbu například pro Krkonošské pohádky. Vytvořil skladby k téměř 1300 titulům.