K dvěma dříve vydaným titulům, jimiž byla alba Františka Nedvěda Když ohně zaplanou a Kamelotu Zvláštní svět, přibyly další tři.V reedici vyšla na dvojitém CD alba Hany a Petra Ulrychových  Ententýny a Příběh, Pacifik přišel s výběrem Kristova léta a  Taxmeni s albem Calamity Jane 4.

Brothers Records založil bývalý šéf Venkow Records Zdeněk Kovařík s dvanácti partnery, mezi nimiž jsou Wabi Daněk, Tony Linhart Roman Horký, Robert Křesťan, Pavel Žalman Lohonka, Petr Ulrych, František Nedvěd a dva členové Čechomoru Karel Holas a František Černý.

Interpreti o deskách

František Nedvěd připomněl, že album nemá nic společného s deskami, které natočil s kapelou Druhé podání, přináší trampské písně z Posázaví: "Je to deska, kterou jsem si přál natočit pětatřicet let.  Nahrál jsem ty písně tak, jak jsem se slýchal do táty, jak se hrály pod Medníkem."

Petr Ulrych uvedl, že podle něj jde o dvě nejvýznamnější desky jejich kariéry: "Na Ententýny jsme poprvé u nás ve folkrocku použili nástroje jako cimbál , housle a flétny. Tam jsme vytvořili zvuk Javorů.. Příběh vznikl na motivy románu Vladislava Vančury Markéta Lazarova."

Tony Linhart z Pacifiku přiznal, že výběrů už vydali celou řadu: "Na tento jsem proto zařadili písně, které jsou méně známé a ukázalo se, že jsou zajímavější." Vráťa Vyskočil z Taxmenů uvedl, že jde už čtvrté pokračování písní věnovaných druhé světové válce. "Myslel jsem si, že už další neuděláme, ale při setkání s generálem Fajtlem nám letci vyčetli, že jsme na ně zapomněli." Současně upozornil, že deska je trochu jiná, než předchozí: "Především přináší pouze naše písně a místy je hodně do rock´n´rollu, i když country tam nechybí." Autorský potenciál posílil kytarista Milan Kryštof, který také ovlivnil styl Taxmenů.