Na přání pozůstalých nebyli do obřadní síně vpuštěni fotografové a obřad se obešel bez osobních kondolencí. Zněla živá hudba, o kterou se postarali Skoumalovi spoluhráči Olin Nejezchleba a Norbi Kovács nebo houslista Jan Hrubý. Z reproduktorů zazněla na závěr Skoumalova skladba Starej pán.

Na tvářích přítomných vyvolal úsměvy smuteční projev Marka Ebena. „Žádné smuteční hosty tady nevidím. Všichni jste pozůstalí po Petrově hudbě, poezii a humoru,” uvedl Eben s tím, že Skoumal miloval chyby a trapasy na pódiu, takže by byl určitě nejraději, aby řečník svůj projev 'zvoral'.

Jan Vodňanský s Petrem Skoumalem spolupracoval.

Jan Vodňanský s Petrem Skoumalem spolupracoval.

FOTO: Petr Horník, Právo

Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák

FOTO: Petr Horník, Právo

„Petr měl známé v 'centrálním skladu nápadů',“ ocenil Eben Skoumalův talent. Nejezchleba zase ocenil, že Skoumal jako jeden z mála umělců „byl schopen legraci rozdávat i přijmout”.

Michal Prokop

Michal Prokop

FOTO: Petr Horník, Právo

Skoumal získal hudební vzdělání nejprve na pražské konzervatoři. Učil se dirigování a později na brněnské JAMU přidal řízení sboru. Po studiích se věnoval scénické hudbě, pracoval například v Činoherním klubu v Praze, kde byl režisérem a hudebním dramaturgem. Tam se potkal se spisovatelem a písničkářem Janem Vodňanským, který se stal jeho dlouholetým spolupracovníkem.

Režisér Jan Hřebejk

Režisér Jan Hřebejk

FOTO: Petr Horník, Právo