Jak na nové písničky reagují fanoušci?

Zatím jsem se nesetkal s žádnou negativní odezvou nebo názorem. Je to pro mě dobrá zpráva a zároveň je to dost zvláštní. Určité výtky mám ale já sám, což je dáno tím, že jsem se po nahrávání rychle otřepal, začal jsem psát písničky na další desku a tím pádem už přemýšlím dopředu.

Nalezl jste na albu mnoho nedostatků?

Nejde o nedostatky po konstrukční nebo řemeslné stránce. Jsem spokojený s tím, jak jsou písničky nahrané, zaranžované i zazpívané. Album přineslo v mé hudbě zásadní posun a nebál bych se říct, že jsem ho zvládl v profesní i osobní rovině. Když ale o své muzice přemýšlím do budoucna a představuju si, jak bude ucelená a vyprofilovaná, cítím, že mě čeká dlouhá cesta a budu na ní muset hledat. Nebude to jednoduché.

Po čem jako hudebník toužíte?

Vždycky jsem se chtěl pohybovat na hranici toho, abych mohl dělat hudbu svobodně a současně jí lidé rozuměli. Chtěl bych, aby má tvorba měla kredit a zároveň v ní bylo dobré řemeslo a um.

Před lety jste nahrál dvě alba, s nimiž dnes už ale nejste příliš spokojený. Bylo těžké připravit pro turné repertoár tak, abyste se prezentoval v aktuálním hudebním rozpoložení?

Nebude zase tak těžké dát dohromady repertoár, který divákům s klidem nabídnu. Budou v něm i starší písně, které už sice nechci tolik hrát, ale teď musím, protože pro mé fanoušky něco znamenají. Původně jsme chtěli mít na koncertech předskupiny z míst, kde budeme vystupovat. Nakonec jsme se ale s pořadateli dohodli, že nic takového nebude. Půjde zkrátka pouze o můj profilový koncert – uvolněný, osobní a upřímný.