Uslyší návštěvníci koncertů vašeho nadcházejícího turné i nové písničky?

Ano, momentálně jich máme připravených asi pět. Budeme je zařazovat do dramaturgie podle nálady, takže některé zazní tam a jiné zase na jiném koncertě. Během turné možná nazkoušíme i další.

Nadcházející turné vás zavede na neobvyklá místa. Vystoupíte na hradech, zámcích, v podhradí i na rančích. Proč jste se rozhodli hrát na takových místech?

Již dlouho jsme si chtěli zahrát na těchto místech, prostředí hradů a zámků umocňuje náladu koncertu. Většinou si řekneme, kde bychom v dané lokalitě chtěli hrát. Dbáme přitom, aby turné bylo spravedlivě rozprostřeno po všech krajích.

Je možné, že se někde vypravíte ve chvíli volna za hledáním nových písniček pro repertoár?

V podstatě to neděláme a myslím si, že v Čechách už taková místa nejsou, alespoň o nich nevím. Na Moravě je to asi lepší. Tam jsou ještě zapomenutá místa, například na Valašsku, kde žijí v horách staří zpěváci a zpěvačky, a ti zpívají písně tak, jak se interpretovaly dříve.

Už vám za vaši interpretaci někdo vyčinil?

O tom nevím. Měli jsme obavy, ale když jsme se seznámili s jedním z nejlepších primášů a mistrů Horňácka Martinem Hrbáčem, tak nám řekl: "Tož, je vidět chuapci, že ty piesničky máte rádi." Bylo to pro mě, a myslím i pro Frantu, velké uznání.

Celý rozhovor otiskne čtvrteční Právo.