Supermanovy spermie

Je rychlejší než vystřelená kulka. Je silnější než lokomotiva. Dokáže přeskočit nejvyšší budovy. Proč si ještě nedokázal najít dívku, která by mu porodila syna? 

 1) Superman je Kryptoňan a žije na Zemi, kde nežijí Kryptoňanky. Proto by si musel k oplodnění najít pozemšťanku, což by ovšem byla sodomie!

2) Při orgasmu dochází k podobným psychickým procesům jako při epileptickém záchvatu. Superman občas omylem zanechává otisky nohou v oceli nebo betonu. Co by asi udělal s lidskou partnerkou ve svém náručí?

3) Supermanovy svaly musí mít nadlidskou sílu a ejakulace by tudíž musela jeho partnerku doslova rozstřílet na kusy. Klasický pohlavní styk proto nepřichází v úvahu. Musí dojít k umělému oplodnění.

4) Jak odchytit Supermanovy spermie? Je jisté, že se budou pohybovat nadzvukovou rychlostí a s obrovskou průrazností. Pouze sám Superman by je dokázal předhonit a zachytit. Ovšem do čeho? Jaká zkumavka v sobě dokáže udržet tyto spermie, které - stejně jako všechny ostatní živé formy z Kryptonu - jistě mají nadpřirozené schopnosti?

5) Dobře. První spermie vnikne do ženského vajíčka a jeho buněčná stěna ztvrdne, aby zabránila dalším spermiím ve vniknutí dovnitř. Něco takového ovšem na Supermanovy spermie neplatí. Vniknou do vajíčka všechny, provedou vlastně skupinové znásilnění a roztrhají je na kusy. Pak budou hledat jiné vajíčko a přitom udělají v těle ženy milióny miniaturních otvorů, proniknou ven a ve slepé zuřivosti začnou pustošit město. Oplodní milióny jiných žen. Všechny budou Supermana žalovat. Naštěstí pro něj nebude problém platit alimenty, protože si může vyrobit diamanty tím, že rozmačká v ruce uhlí.

 6) Jediná praktická možnost: Použít k oplodnění jedinou spermii. Superman ji dokáže snadno izolovat za použití svého mikroskopického superzraku a pinzety.

7) Dejme tomu, že se podaří ženu oplodnit a vznikne zárodek nového Supermana. Je vysoce pravděpodobné, že se jeho nadlidské schopnosti začnou projevovat ještě před narozením. Pokud začne používat svůj rentgenový zrak, může matce způsobit neplodnost. V případě ohnivého zraku by to bylo ještě horší. A matka má každopádně utrum ve chvíli, kdy začne maličký kopat.

 8) Dítě by tedy mohl donosit někdo jiný, například Supergirl. Ovšem Supergirl má také tajnou identitu a kdyby byla viditelně těhotná, vyhodili by ji ze školy.

9) Možná by mohl dítě v břiše donosit sám Superman, ale jeho těhotná silueta, létající nad městem, by jistě způsobila, že by se s ním Batman nechtěl nechat vídat na veřejnosti a ve vězeních by se začaly vyprávět nové zvláštní vtipy... Ale rasa Kryptoňanů by nevymřela!

To jsou pouze zkrácené výňatky z rozboru, který před více než 30 lety vypracoval sci-fi spisovatel Larry Niven ve svém článku "Muž z oceli, žena z papíru", který si můžete celý (v angličtině) přečíst zde. Je to rozhodně materiál, nad kterým byste se měli zamyslet, pokud se chcete v budoucnosti stát Supermanem. A může s tím nějak souviset fakt, že se pořád Warnerům nedaří rozjet natáčení nového Supermana??? OK, asi ne, ale nějak jsem si musel odůvodnit, že o tom píšu...

Would you like to know Moore?

Tento čtvrtek se v našich kinech dočkáme nejslavnějšího dokumentu posledních let, ne-li desetiletí, BOWLING FOR COLUMBINE. Zpočátku to vypadá, že se jedná o dokument o studentech, kteří vystříleli školu Columbine, ale pak se téma značně rozšiří na "zbraně v rukou Američanů", "hamižnost nadnárodních společností", "idiocie George W. Bushe" atd...

Film je dílem Michaela Moorea, který se už dříve proslavil kontroverzními dokumenty a veleúspěšnou knihou "Stupid White Men", a rozhodně se o něm nedá říct, že by byl objektivní a nestranný. Tedy, pravděpodobně není komunista ani anarchista, ale kdyby bylo všechno zadarmo a George Bush náhodu zakopl a rozbil si hlavu, asi by mu to nevadilo.

Fakt, že tento dokument je mj. nominován na Oscara za "nejlepší původní scénář", svědčí o tom, že jde spíš o chytře vystříhané a sestavené (i sehrané) útržky všeho možného, které dohromady vytvoří takový divácký dojem, jaký Moore chce, a který by se dal jednoduše definovat jako "Američani se dělí na nebezpečné blázny a ubohé oběti nebezpečných bláznů". Pokud mu neskočíte na to, že jde o objektivní informace, tak se můžete velmi dobře bavit a obdivovat, jak zručně to dokázal všechno poskládat dohromady.

Jedna ze stránek proti Michaelu Mooreovi je tady ("Moore je stejný idiot jako Francouzi").  Moje podrobná recenze filmu bude ve čtvrtek na Cinemě. V nejnovější Premiere by měl být o Mooreovi článek od jejího nešéfredaktora Tomáše Baldýnského.

Premiéry týdne

Kromě BOWLING FOR COLUMBINE mají premiéru čtyři další filmy:

POLICAJTI NA BATERKY je veskrze nezajímavá a nevtipná akční komedie s Martinem Lawrencem.

O SCHMIDTOVI je příběh důchodce, kterému zemřela žena, dcera ho nechce vidět a on přemýšlí, co dál se svým životem. Film je vnějškově v leččems podobný AMERICKÉ KRÁSE, ale nebýt vynikajícího Jacka Nicholsona v titulní roli, byla by to dost průměná záležitost.

A neviděl jsem KRYSAŘE (film F.A. Brabce, celý natočený během 24 hodin) ani DEVĚT KRÁLOVEN (argentinskou filatelistickou detektivku).

Ve zkratce...

Tady si můžete přečíst opravdu velice zajímavou reportáž z natáčení SPY KIDS 3. Spousta postřehů o dnešním Sylvestru Stalloneovi, digitálním natáčení a trojrozměrné kameře.

Už jste byli v kině na hongkongském hororu OKO? Pak vězte, že Tom Cruise produkuje (po vzoru KRUHu) jeho americkou verzi.

David Fincher nebude režírovat MISSION: IMPOSSIBLE 3.

Pořád kritizuji Novu, tak pro změnu zase jednou ČT. Z českých titulků k dokumentu o Michaelu Jacksonovi: "Incredible Hulk" = "Velký nemotora", "entourage sped off" = "doprovod dorazil" a další...

Filmová upoutávka na připravovanou knihu? To tu snad ještě opravdu nebylo! Ale je skvělá. Kniha o kterou jde je dílem spisovatee Orsona Scotta Carda ("Enderova hra") a výtvarníka Douga Chianga (STAR WARS prequely) a jmenuje se "Robota" (ano, opravdu podle Karla Čapka).

 Ralph Bakshi (tvůrce animovaného PÁNA PRSTENŮ) se dá dohromady s Johnem Kricfalusim (tvůrce "Rena a Stimpyho"), aby spolu natáčeli ultralaciné (pod 10 miliónů dolarů) mládeži nepřístupné animované filmy. A když už se o tom zmiňuji, studio Manganime připravuje po několika animovaných pornoverzích STAR WARS další film na podobné téma, tentokrát s živými herci. Lucas se je už několikrát pokusil zažalovat, zatím vždy neúspěšně, z čehož má studio velkou zábavu.

Mnozí z vás údajně stálé píší do Bontonfilmu e-maily kvůli uvedení STAR TREK: NEMESIS v našich kinech. V Bontonfilmu si bohužel nějak dali dohromady "Star Trek" + "Internet" = "Fuka" a domnívají se, že vás k tomu snad nějak navádím. Takže to prosím řekněte i všem známým: ST: NEMESIS v našich kinech uveden určitě nebude a žádné vaše e-maily s tím opravdu nic neudělají! Vyjde na videu a DVD.