Publikum dobře naladily už obě tuzemské předkapely, ostřílení Anyway a zejména táborští C. Tento instrumentální soubor udělal od loňska velký pokrok a v Praze hrál nejen s velkým nasazením, ale také slynul suverenitou.

NoMeansNo jdou svou cestou

Po koncertě spokojený baskytarista Rob Wright Novinkám řekl: "Někdy si nejsme jistí, kolik lidí na nás přijde, jestli jich třeba nebude jen dvacet, vždyť jsme tu byli už šestkrát." Zauvažoval také nad tím, proč lidé pořád chodí na kapelu: "Asi je naše tvorba dost originální. Možná proto, že jsem nikdy nevydávali u velké firmy a mohli získat sami sebou."

Wright se také prozradil, co vedlo k tomu, že do repertoáru NoMeansNo zařadili skladbu Bitches Brew od jazzového trumpetisty Milese Davise: "Samozřejmě jsem ji znal, ale dlouho mě neoslovovala. Až nedávno mi jeden kamarád dal box se všemi nahrávkami z té doby. Pouštěl jsem si je docela nahlas, mám rád, když je hudba hlasitá, a pohrával si se základním motivem skladby. Nakonec jsme ho zkusili zpracovat. Bral jsem to spíš jako žert, ale když to slyšeli kamarádi, tak mě přesvědčili, ať to hrajeme."

Bitches Brew se v podání NoMeansNo však lisí od originálu, především je zpívané: "Nemám rád písně bez textu, nejsme jazzové kombo. A myslím si, že je v pořádku, když skladbu děláme jinak. Vezměte si, jak vznikla - taky to byla kolektivní improvizace, která se zaznamenala."

Rob Wright Novinkám prozradil, že na příští rok chystá sólové turné, kde bude hrát bez doprovodu: "Myslím, že už mám dost písní, které se nehodí do NoMeansNo a chtěl bych je hrát, jen zatím nevím, jestli s nimi pojedu i do Evropy."