Pohádku Tři bratři napsal Zdeněk Svěrák a režíroval Jan Svěrák. Tři bratři se v ní vydali do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a také láska.

V hudebním rodinném příběhu hrají Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula, Miroslav Táborský, Bolek Polívka, Zdeněk Svěrák, Oldřich Kaiser, Ivana Chýlková, Jiří Lábus, Zuzana Norisová či Sabina Rojková.

Želvy ninja

Želvy Ninja

FOTO: Paramount Pictures

Na druhém místě jsou Želvy Ninja, prostý americký akční příběh, kterému předcházel komiks a televizní seriál. Zmutované želvy se jmény italských renesančních umělců ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Bojují proti Trhačovi, jehož pozice vládce podsvětí byla neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví právě čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi.

Třetí je komedie Jaka Kasdana Sex Tape. Když se Jay (Jason Segel) a Annie (Cameron Diazová) poprvé poznali, byly jejich vzájemné city opravdu velice silné – ale o deset let a dvě děti později by jejich láska potřebovala poněkud povzbudit. Aby obnovili svou vášeň, rozhodnou se natočit si video, ve kterém během nepřerušeného tříhodinového natáčení vyzkoušejí všechny pozice z knihy o sexu. Zdá se to jako skvělý nápad – než zjistí, že jejich nejsoukromější nahrávka už není soukromá.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.1.Tři bratři56 720
2.

Želvy Ninja
38 841
3.
-
Sex Tape     19 337
4.
2.
Expendables: Postradatelní 3
11 910
5.
4.
Lucy
10 699
6.3.
Strážci galaxie  10 531   
7.6.
Jak vycvičit draka 2 
5 528
8.5.Díra u Hanušovic  5 429
9.8.
Letadla 2: Hasiči a záchranáři
3 447
10.
7. Kouzlo měsíčního svitu   3 220