"Film Pojedeme k moři má už zajištěnou 'vstupenku' na další mezinárodní fóra, například v Chorvatsku, Sydney, Rakousku nebo v Soulu. Další jsou v jednání," dodala Dufková.

"Zdálo se mi, že publikum ve Vologdě všechno z mého filmu pochopilo, vlastně i většinu detailů. V hledišti sedělo hodně studentů, protože ve městě je univerzita. To prostředí samotné bylo dost filmařské. Vlastně podobné Karlovým Varům, kam přicházejí taky lidé, které filmy zajímají," řekl Mádl po návratu.

Svůj snímek doprovázel před týdnem i na mnichovský festival Filmfest, kde byl podle něj překlad o dost horší. "Teď mě čeká malé turné po Rusku a snad navštívím i větší festivaly. Možná v Americe a v Indii, kde jsme v užších výběrech. Mám s tím snímkem spoustu práce - a přitom vlastně nic nedělám, jen s tím jezdím a hovořím s lidmi. Připadám si jako diplomat na cestách," dodal Mádl.

Autorský a režijní debut herce Jiřího Mádla Pojedeme k moři přišel do kin začátkem dubna. Zahráli si v něm Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková, Miroslav Táborský, Jaroslava Pokorná a také Petr Šimčák a Jan Maršál v klukovských rolích. Jeho hrdinou je jedenáctiletý Tomáš, který se chce stát filmařem. Když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit film o své rodině a kamarádovi Harisovi. Oba si to užívají, ale jen do chvíle, než zjistí, že kamera dokáže odhalit i nepříjemné věci.

Snímek je vyprávěný pohledem kluka, který si svůj příběh režíruje i natáčí. Scénář si Mádl přivezl ze studií na filmové akademii v New Yorku. Použil řadu motivů z vlastního života, ale dějová linka je podle něj čistou fikcí. Teenagerovský idol Mádl byl mimo jiné odměněn na MFF v Karlových Varech cenou za herecký výkon ve snímku Děti noci.